Звіт Немішаївського селищного голови Замідри С.В. за 2018 рік

ЗВІТ НЕМІШАЇВСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ СЕРГІЯ ЗАМІДРИ

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ НЕМІШАЇВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ЗА 2018 РІК

Шановні депутати селищної ради, представники громадськості селища!

2018 рік став роком, який показав результат співпраці депутатів селища та інших рівнів, апарату селищної ради та активу селища. Було вирішено ряд проблемних аварійних питань та отримано підтримку для можливості активного розвитку.

Нам вдалося вирішити складні проблеми з підняттям тарифів і втримати матеріально-технічну базу комунального підприємства. Незважаючи на те, що минулий рік приніс нам подарунок від народних депутатів у вигляді практичного скасування більшої частини земельного податку з Укрзалізниці, ми витримали фінансові випробування.

Звітуючи про роботу у 2018 році, я хочу подякувати всім, хто разом з селищною радою сумлінно працював над вирішенням поставлених завдань – це і депутати селищної ради, і комунальні підприємства, і представники громадськості, які продемонстрували активну і дієву позицію у вирішенні питань розвитку селища.

В 2016 році Конгрес місцевих влад Ради Європи відібрав селище як тестовий майданчик для впровадження механізмів демократії участі. Вже сьогодні можливо говорити, що на кінець 2018 року селище вийшло в лідери впровадження інноваційних рішень не лише в Київській області, але й в Україні.

        

Бюджет селища

Обсяг доходів загального фонду бюджету селища Немішаєве за 2018 рік по надходженнях податків та зборів складає 10709,8 тис грн, або 103,4 % до затверджених показників. Порівняно з 2017 роком обсяг надходжень податків та зборів загального фонду збільшився на 416,9 тис грн.

Доходи Немішаївської селищної ради за 2018 рік, тис грн
План Факт % Перевиконання
Загальний фонд 10357,6 10709,8 103,4 352,2
Спеціальний фонд 349,0 312,1 89,4 36,9
ВСЬОГО: 10706,6 11021,9 102,9 315,3
         Доходи Немішаївської селищної ради за 2017 рік, тис грн
План Факт % Перевиконання
Загальний фонд 9695,2 10292,9 106,2 597,7
Спеціальний фонд 4387,9 3980,3 90,7 -407,6
ВСЬОГО: 14083,1 14273,2 101,3 190,1

Активна робота, що проведена для пошуку шляхів наповнення бюджету у 2016-2018 роках, забезпечить у 2019 році формування дохідної частини селищного бюджету на рівні 14-16 млн грн. Завдяки зверненням Асоціації міст України та народних депутатів у 2019 році відновлено оплату земельного податку від Укрзалізниці, що принесе нашому бюджету додатково 1,5 млн грн.

У процесі пошуку альтернативних джерел фінансування соціально важливих для селища проектів активно розширюється співпраця з міжнародними організаціями.

В 2018 році завдяки розвитку концепції смарт-містечка Немішаєвому вдалося залучити позабюджетні ресурси не лише до реалізації системи електронного голосування депутатів селищної ради, впровадження системи реєстру територіальної громади, але й навіть отримати плитку для тротуарної доріжки. На базі селища двома операторами розгорнуто мережу інтернету речей LoRaWAN (лише декілька місяців тому така мережа була створена у Києві та Львові). До кінця 2019 року в Немішаєве переміщує свої потужності підприємство, що є регіональним лідером харчової промисловості (створюється понад 100 робочих місць). Згоду на підтримку проекту смарт-громади надав керівник найбільшого технопарку Європи «Софія Антіполіс».

Серед проблемних питань слід відмітити наявність ряду недобросовісних користувачів земельних ділянок, які не уклали договір оренди та не сплачують оренду землі. Інформація про них надана прокуратурі Київської області. Здійснюється підготовка позовів для захисту інтересів селища за підтримки прокуратури.

 

Об’єднання територіальних громад

У 2015 році громада Немішаєвого висловилась за формування територіальної громади з суміжними населеними пунктами (Козинці, Микуличі, Клавдієве, Бабинці).

Якщо в 2015 році це прагнення жодним чином не вкладалося в бачення районної влади та навіть більшої частини депутатів обласної ради, яких ми обирали, то за 2018 рік вдалося отримати повну підтримку обласної державної адміністрації, народного депутата Ярослава Москаленко, районної влади та більшості обласних депутатів. Саме тому станом на сьогодні Микулицька громада в складі населених пунктів Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове внесена до проекту змін до Перспективного плану формування громад Київської області.

Основна затримка зараз за рішенням громадських слухань Клавдієво-Тарасівської селищної ради.

 

Прозорість та відкритість влади

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», інформація про пленарні засідання сесій, засідання комісій ради, проекти рішень заздалегідь розміщується на офіційному веб-сайті селищної ради http://nem-rada.gov.ua, всі заяви та клопотання попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій.

Крім того, на веб-сайті селищної ради постійно анонсуються планові заходи селищної ради та інформація про їх проведення, надається інформація про події в селищі, розміщуються новини та оголошення, прийняті нормативні документи. Всі заходи, які проводить селищна рада, поза всяким сумнівом, є відкритими для представників громади та засобів масової інформації, які також висвітлюють події, що відбуваються в селищі.

Кожного місяця, як того вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 27-40), відбуваються засідання виконавчого комітету, завданням якого є господарська виконавча робота, яка потребує оперативних рішень та виконання щоденних та перспективних завдань. Протягом 2018 року відбулось 14 засідань та прийнято 342 рішення.

Згідно ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», як виконкомом, так і селищним головою приділялась особлива увага розгляду заяв та скарг громадян. Протягом 2018 року розглянуто 1064 звернення, з них надійшло поштою – 733, на особистому прийомі у голови побувало – 221 особа, повторних звернень – 7, колективних – 30 (200 підписів).   Всі звернення розглядались згідно чинного законодавства.

Основні питання, які підіймаються у зверненнях:

 • виділення земельних ділянок;
 • соціальний захист;
 • комунальне господарство;
 • житлова політика;
 • медичне обслуговування.

Протягом 2018 року селищним головою прийнято 141 розпорядження, а саме:

 • з основної діяльності селищної ради – 14;
 • з адміністративно-господарської діяльності – 43;
 • з особового складу та кадрової роботи – 56;
 • з надання відпусток – 28.

Регулярно з працівниками виконавчого апарату проводяться наради, на яких обговорюються питання роботи тиждень, що минув поточні завдання та перспективні плани роботи на наступний тиждень, а також шляхи вирішення актуальних завдань.

У діяльності апарату та виконкому селищної ради слід особливо відмітити впорядкування протягом 2018 року ряду нормативно-правових актів.

 

Розвиток персоналу

У 2018 році Немішаївська селищна рада продовжила свою активну роботу як платформа для розвитку потенціалу молодих спеціалістів. 8 працівників апарату селищної ради пройшли навчання в рамках виїзних регіональних, загальноукраїнських та міжнародних тренінгових програм.

Проходження таких навчань дало можливість заступнику селищного голови Оксані Карповець-Лисенко забезпечити розробку Плану місцевого економічного розвитку селища Немішаєве, який отримав найвищу оцінку експертів Світового банку серед 124 громад з 6-ти країн-учасників.

До консультаційної підтримки як радники голови селищної ради залучені керівник Європейських студій НАДУ Лариса Шереметьєва, аспірант НАДУ Олена Бєдова. Додатково у 2018 році радником селищного голови з питань розвитку механізмів електронного врядування та електронної демократії призначено Сергія Шитікова. Всі радники працюють на громадських засадах.

Ефективно та на високому професійному рівні здійснюють діяльність «старійшини» апарату селищної ради Хоменко Олена Костянтинівна, Лавриненко Тетяна Костянтинівна та Зайцева Надія Йосипівна. Їх робота є основою для стабільного та безперебійного надання послуг на належному рівні.

Надія Зайцева успішно зробила перехід на автоматичне ведення бухгалтерії, електронні платежі та подання звітності, що забезпечує суттєву економію часу персоналу.

У 2018 році апарат селищної ради поповнився новими молодими спеціалістами, які активно включились в розвиток селища. Також вже на постійну роботу в селищну раду перейшов волонтер, який вже понад 3 роки працював на громадських засадах – Євген Лисенко.

Одним з першочергових завдань була організація ведення реєстрації громадян. З цим завданням швидко та на високому професійному рівні справляється Олена Лещенко.

Документознавець Людмила Гаврилко на 80% закінчила формування системи реєстру територіальної громади селища, що дасть можливість у наступному році ефективно запустити діяльність центру надання адміністративних послуг в громаді.

Після включення Анни Чередніченко до апарату ради інформаційна складова діяльності селищної ради піднялася одразу на досить високий щабель. Слід відзначити Анну як спеціаліста з найвищими прагненнями до розвитку в питаннях місцевого самоврядування серед депутатів селищної ради. Нові знання, які вона здобуває, стануть міцним підґрунтям для впровадження міжнародних проектів у діяльності селища в наступні роки.

Завдяки активній діяльності військово-облікового столу селища, а саме Олена Віталіївна Смоловик, селище належним чином виконує встановлені нормативи по формуванню складу Збройних Сил України на контрактній основі. Ведеться облік призовників, солдатів, сержантів, офіцерів запасу, учасників бойових дій.

На обліку при виконкомі селищної ради перебуває:

 • 37 учасників ВВ війни;
 • 2 інваліди ВВВ;
 • 65 учасників бойових дій, зокрема і в зоні АТО;
 • 20 воїнів-інтернаціоналістів;
 • 15 сімей померлих та загиблих ветеранів ВВВ;
 • 579 солдат, сержантів;
 • 146 офіцерів;
 • 118 допризовників;
 • 226 призовників.

У січні, лютому 2018 року проведена приписка 20-ти юнаків 2001 року народження до призовної дільниці Бородянського районного військового комісаріату.

Протягом року зроблена звірка обліку військовозобов’язаних з усіма підприємствами та установами селища, вся документація відповідає вимогам ведення військового обліку. Інформація у райвійськкомат про зміни військово-облікових ознак подається своєчасно за встановленою формою. Враховуючи невелику кількість апарату ради, часто доводиться виконувати роботу, не передбачену у їх посадових інструкціях.

За будь-яких погодних умов за належне прибирання вулиць та парків селища щира подяка Танасу Середенку, а за алею біля ЖК Світлиця – Василю Левченку. На жаль, один з двірників селищної ради, Володимир Лазнюк, помер. Поки не можемо знайти працівника, який би замінив його належним чином.

Сформувати ефективну діяльність апарату селищної ради в сучасних умовах можливо лише за умови організації належних умов праці та розвитку персоналу. За 2018 рік забезпечено часткове оновлення комп’ютерної техніки працівників, що забезпечує швидке формування архіву діяльності селищної ради.

У 2018 році Немішаївський селищний голова за результатами конкурсу кращих практик місцевого самоврядування у складі української делегації, сформованої за участі Міністерства регіонального розвитку, відвідав Європейський конгрес місцевого самоврядування. В 2019 році за результатом 2018 року знову планується участь делегації, але уже з окремою доповіддю від Немішаєвого.

У 2018 році Сергій Замідра активно брав участь у роботі Колегії та робочих груп Міністерства молоді та спорту України як делегований представник від Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад до Комітетів Верховної ради України з питань молодіжної політики та спорту та з питань європейської інтеграції.

 

Безпека селища

З 2016 року в селищі активно працює система охорони громадського порядку з залученням охоронного підприємства Холдингу «Атлант». Немішаєве стало першим населеним пунктом у районі у запровадженні системи муніципальної охорони правопорядку. У 2018 року проведено перемовини з загальноукраїнським проектом «Безпечні дороги України» про встановлення додаткових камер за рахунок грантових коштів з можливістю визначення номерів автомобілів. Витрати на технічне обслуговування системи відеонагляду склали – 14,4 тис грн, по Програмі «Безпечне селище» – 180 тис грн.

 

Енергозбереження

Суттєве зростання вартості електроенергії призвело до потреби термінового впровадження енергозберігаючих технологій у системі вуличного освітлення селища.

Протягом 2018 року у енергозбереження, модернізацію та обслуговування мережі вуличного освітлення вкладено 159 тис грн (роботи по заміні ламп та світильників вуличного освітлення – 93 тис грн, на енергозберігаючі лампи, лічильники – 55 тис грн, на обслуговування мережі вуличного освітлення – 11 тис грн).

На оплату електроенергії витрачено за 2018 рік 171,4 тис грн (68662 кВт/год), у 2017 – 188,2 тис грн за 86805 кВт/год (при цьому ціна електроенергії зросла).

У 2018 році проведено реконструкцію системи опалення адміністративного приміщення селищної ради (вартість робіт – 36 тис грн).

Введена в експлуатацію та почала роботу модульна котельня в Дошкільного навчального закладу «Лісова казка», фінансування якої було розпочато у 2017 році, вартість робіт у 2018 році склала 1401,2 тис грн. Котельня передана на обслуговування ЖКП «Немішаєве».

По проекту енергозбереження в Навчально-виховному комплексі (колишня ЗОШ № 2) профінансована перша черга робіт по заміні вікон на суму 802,219 тис грн, загальна вартість проекту утеплення та енергозбереження – 15049 тис грн, з селищного бюджету виділено 802,219 тис грн, на експертизу документації по капітальному ремонту даху виділено 70 тис грн, на проект по енергозбереженню будівлі – 11,1 тис грн.

Проект енергозбереження ЗОШ № 1 знаходиться на повторній експертизі, вартість експертизи – 44 398 грн.

Виготовлений проект енергозбереження по будівлі лікарні, вартість робіт 8163 тис грн, на проходження експертизи проекту «Капітальний ремонту щодо покращення енергозбереження 2-поверхової будівлі Немішаївської АЗПСМ в селищі Немішаєве» виділено 15 тис грн.

На квартальній котельні по вул. Затишна, 1 тривають роботи по реконструкції. Вартість проекту – 3135 тис грн, з селищного бюджету – 483,03 тис грн.

Виконані на оплачені проекти дадуть можливість у 2019 році залучити кошти з обласного бюджету на утеплення вищевказаних закладів, покращити умови праці персоналу, а також суттєво зекономити кошти громади на опалення у зимовий період.

 

Транспорт та дорожнє господарство

Стан доріг селища потребує детальної уваги. Слід визнати, що коштів селищного бюджету не достатньо для одночасного та швидкого вирішення питань з дорогами по всьому селищу. В середньому вартість 1 кв.м асфальту коштує 360-400 грн. Тому з настанням оптимального температурного режиму (+10) в першу чергу вирішується питання ямкового ремонту.

На ремонт доріг по Програмі капітального та поточного ремонту автомобільних доріг комунальної власності селища Немішаєве витрачено з селищного бюджету:

 • на капітальний ремонт доріг 969,9 тис грн;
 • на поточний ремонт – 1403.6 тис грн.

Капітальний ремонт вулиці Шевченка – 99,1 тис грн (загальна вартість робіт – 660,6 тис грн)

Облаштована пішохідна доріжка через яр до вулиці Шевченка – 478,4 тис грн.

Побудована пішохідна доріжка по вул. Заводській (частина від садочка до школи, перша черга) – 353,2 тис грн.

Поточний ремонт:

 • вулиця Інститутська – 60,7 тис грн;
 • вулиця Південна – 31,1 тис грн;
 • вулиця Мічуріна – 183,4 тис грн;
 • вулиця Перемоги – 151,6 тис грн;
 • вулиця Чкалова – 185,6 тис грн;
 • вулиця Пушкіна – 98,2 тис грн;
 • вулиця Різдвяна – 103,4 тис грн;
 • вулиця Затишна – 112 тис грн;
 • вулиця Технікумівська – 163,2 тис грн;
 • вулиця Залізнична – 29,9 тис грн;
 • вулиця Лесі Українки – 8,7 тис грн;
 • вулиця Шкільна – 51,9 тис грн;
 • вулиця Біохімічна – 36,0 тис грн;
 • вул. Богдана Хмельницького – 93,5 тис грн.

З метою отримання фінансування з обласного бюджету у 2019 році виготовлено робочі проекти на капітальний ремонт для вулиць, що потребують значних фінансових вкладень:

 • вул. Молодіжна: вартість капітального ремонту – 927,72 тис грн;
 • вул. Горького: вартість капітального ремонту – 692,76 тис грн;
 • вул. Ювілейна: вартість капітального ремонту 4478,22 тис грн;
 • вул. Гулака-Артемовського: вартість капітального ремонту 850,27 тис грн;
 • вул. Різдвяна – вартість капітального ремонту 1061.83 тис грн.

На проектні роботи по даним об’єктам у 2018 році загалом витрачено 73,8 тис грн.

 

Житлово-комунальне господарство

З метою забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення у 2018 році капітально відремонтована та вже працює закинута колись свердловина на масиві Інституту картоплярства, витрати бюджету – 233,7 тис грн, придбано насосний агрегат для КНС – 96 тис грн.

Придбано ультразвуковий лічильник тепла на будинок № 48 по вул. Заводській з монтажними матеріалами – 35 тис грн.

Виконаний проект по реконструкції каналізаційної насосної станції № 1 по вул. Південна (вартість робіт – 7 млн 353 тис грн).

В роботі проектно-кошторисна документація на реконструкцію каналізаційної мережі до будинку № 14 по вул. Технікумівська, вартість ПКД – 76,9 тис грн.

Для забезпечення сталого функціонування ЖКП «Немішаєве» підприємству надано безповоротну фінансову допомогу в розмірі 155 тис грн на оплату електроенергії.

У 2018 року виконавчим комітетом трьом власникам квартир наданий дозвіл на встановлення індивідуального опалення в квартирах в багатоповерхових будинках.

У 2018 році виконкомом встановлені економічно обґрунтовані тарифи на послуги з вивезення ТПВ та рідких нечистот, на теплопостачання (для бюджетних установ та населення), на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, на послугу з обслуговування абонентських рахунків та договорів ОСББ «ЖК «Світлиця».

На приміщення квартальної котельні по вул. Затишній виготовлений технічний паспорт, зареєстровано право власності та близиться до завершення процедура оформлення користування земельною ділянкою за територіальною громадою.

Враховуючи, що у жителів селища виникають проблеми з можливістю акумулювання необхідних сум для здійснення ремонту покрівель на умовах співфінансування, постає питання про відновлення системи акумулювання коштів на поточні ремонти через комунальне підприємство з відповідним збільшенням комунальних платежів. Вона може бути запроваджена за умови погодження жителів.

 

Благоустрій

Проведено великий обсяг робіт по кронуванню дерев та вилучення сухостою, санітарна санація тополь, які загрожують життю та здоров’ю жителів – 85,8 тис грн.

Виконкомом весною та восени проводились місячники по благоустрою. Протягом цього періоду в селищі було впорядковано:

 • два парки та сквери (1,8 тис кв.м);
 • прибрано та відремонтовано ігрові споруди на восьми дитячих майданчиках (2,0 тис кв.м);
 • прибрано п’ять спортивних майданчиків (0,2 тис кв.м);
 • очищено 10 км вулиць та доріг;
 • прибрано міське кладовище (2,6 тис кв.м);
 • ліквідовано стихійне сміттєзвалище по вул. Технікумівській;
 • розпочато очищення від сміття та сухостою берегів річки Топірець;
 • прибрано побутові відходи на несанкціонованих сміттєзвалищах, в тому числі і за участі активних мешканців селища.

Перед початком навчального сезону та з метою забезпечення безпеки дітей та жителів селища нанесена дорожня розмітка пішохідних переходів – 64,5 тис грн, облаштовані пристрої примусового зниження швидкості руху. Актуальними для вирішення є питання встановлення дорожніх знаків по селищу.

На оплату послуг з благоустрою територій загального користування за рік використано на:

 • вивіз сміття з місць загального користування – 65 тис грн;
 • косіння, прибирання – 25 тис грн;
 • очистка доріг від снігу – 78,5 тис грн;
 • посипання піщано-соляною сумішшю – 12,4 тис грн;
 • закуплено піщано-соляної суміші – на 33,7 тис грн.

 

Підприємництво

Протягом року надано дозволи підприємцям на відкриття об’єктів торгівлі та здійснення діяльності:

 1. ФОП Олексюк Тетяна Вікторівна, здійснення лоткової торгівлі з машини м’ясною продукцією «Гаврилівські курчата» (Привокзальна площа).
 2. ФОП Яковець Андрій Степанович, здійснення торговельної діяльності (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування) в орендованому приміщенні за адресою вулиця Пушкіна, 3-б.
 3. ФОП Даніловський Дмитро В’ячеславович, погоджений графік сплати заборгованості за користування приміщенням по вул. Заводська, 47В/3 (під розміщення магазину) в сумі 16,8 тис грн частинами.
 4. Громадянин Олійник Андрій Анатолійович, здійснення торгівлі овочами та фруктами на Привокзальній площі.
 5. Громадянин Ваданюк Юрій Іванович, здійснення торгівлі саджанцями плодових дерев, кущів, смородини та декоративними рослинами на Привокзальній площі.
 6. ФОП Романенко Микола Петрович, здійснення діяльності з надання ветеринарних послуг в орендованому приміщенні по вул. Затишна, 1/1.
 7. ФОП Коренківський Андрій Михайлович, здійснення діяльності з надання ветеринарних послуг в орендованому приміщенні по вул. Затишна, 1/1.
 8. Громадянка Гуренко Ольга Володимирівна, здійснення тимчасової лоткової торгівлі швейною продукцією на масиві Привітний.
 9. ФОП Голомій Володимир Михайлович на розміщення мобільної точки з продажу гарячих напоїв (спеціалізована кава-машина) на Привокзальній площі.
 10. ФОП Босий Сергій Сергійович, здійснення тимчасової лоткової торгівлі (один раз на тиждень) промисловими товарами (вироби з бавовни та взуття) з лотка на Привокзальній площі.
 11. ФОП Литвиненко Дмитро Миколайович, встановлення літньої тераси для продажу кави та безалкогольних напоїв (біля Фори).
 12. ФОП Софієнко Олександр Михайлович, здійснення тимчасової лоткової торгівлі (один раз на тиждень) промисловими товарами на масиві Інститут.
 13. Громадянин Данко Андрій Юрійович, здійснення тимчасової лоткової торгівлі овочами та фруктами на території селища: Привокзальна площа, масив Привітний, центральна площа масиву Технікум.
 14. Товариство з обмеженою відповідальністю «АРІТЕЙЛ», торгівля продуктами харчування у орендованому приміщенні по вулиці Залізнична, 11.
 15. Громадянка Тузяк Надія Дмитрівна, здійснення тимчасової лоткової торгівлі продуктами харчування та побутовою хімією на Привокзальній площі.
 16. ФОП Стебницька Ганна Леонідівна та громадянин Погорілий Олександр Петрович, здійснення тимчасової торгівлі сосною новорічною на масиві Привітний.

Встановлені місцеві податки збори на території Немішаївської селищної ради.

З метою здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю продуктами харчування в селищі Немішаєве, законодавства щодо захисту прав споживачів, санітарних норм та правил, нормативно-правових актів з охорони праці, Правил благоустрою селища Немішаєве, а також перевірки санітарного стану приміщень харчоблоків шкіл та дошкільних навчальних створена комісія в складі посадових осіб селищної ради, представника Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, представника Бородянського райвідділу поліції.

 

Житловий фонд, забезпечення житлом

Після тривалого судового процесу оформлена в комунальну власність відумерла спадщина – однокімнатна квартира № 42 в будинку № 48 по вулиці Заводській, господарі якої давно померли, а спадкоємці не знайшлися. Квартирі надано статус службового житла. Дана квартира надана для тимчасового проживання на період здійснення повноважень волонтера Корпусу Миру Джорджу Стантону.

До моменту оформлення в комунальну власність ще однієї квартири без спадкоємців (вул. Південна, 45 кв. 1), в порядку охорони спадкового майна, ЖКП «Немішаєве» наданий дозвіл на обслуговування даної квартири. Ще одна службова квартира (вул. Заводська, 47-в, власником якої є Бородянська районна рада), надана для проживання сім’ї лікарів, переселенців із зони АТО. За 2018 рік взятий на квартирну чергу один громадян.

Надано дозволів на приватизацію житла одному громадянину.

Надано один дозвіл на переведення садового будинку у житловий будинок на території ОК СГК «Ясна поляна».

Завдяки зусиллям небайдужих мешканців новобудов та за підтримки селищної ради в селищі створено перше ОСББ «ЖК «Світлиця», до якого перейшли повноваження по управлінню будинками № 2, 4, 6, 8, 10 по вулиці Гагаріна від ТОВ «Євробуд». Дана ініціатива повинна стати прикладом дієвого самоврядування для всіх мешканців багатоповерхівок.

 

Соціальний захист населення

За 2018 рік виконавчим комітетом прийнято чотири рішення щодо доцільності позбавлення батьківських прав відносно неповнолітніх дітей, встановлена опіка над двома недієздатними громадянами.

По Програмі пільгових перевезень громадян виділено 93 тис грн, а для відшкодування чорнобильцям вартості проїзду до санаторно-курортних закладів – 3,4 тис грн. Практика соціальної картки Немішаївця активно популяризується в області та Україні.

За 2018 рік надана матеріальна допомога громадянам різних категорій зросла на 20% та склала 303 тис грн (у 2017 році – 252, 3 тис грн). Згідно прийнятого Положення про матеріальну допомогу максимальні суми виплат, передбачені для важкохворих осіб та становлять 5000 грн одноразової виплати.

На базі Немішаївського будинку культури продовжує роботу волонтерський центр соціальної допомоги. Соціально незахищені жителі селища мають змогу скористатися послугами банку одягу, де можуть отримати не лише одяг, а й посуд, книги, іграшки, предмети домашнього вжитку та гігієни, їжу від милосердних односельців. Банк одягу формується небайдужими жителями не тільки Немішаєвого, але й мешканців з усього району. А інколи і області!

 

Молодіжна політика, культура та спорт

Немішаєве роками славиться розвитком культури. Так, у 2018 році витрати на культуру склали 202,4 тис грн, що порівняно з 2017 роком більше на 196,6 тис грн, тобто на 97%.

В 2018 році почала діяти Громадська рада з розвитку культури селища, до якої залучені представники всіх культурних осередків селища (школа мистецтв, міський будинок культури, будинок культури коледжу, міська бібліотека, школа № 1, НВК, «Калинові дзвони», «Калинонька», депутатський корпус, дитячі творчі студії, гуртки, колективи) та громадські активісти.

За минулий рік відбулося 19 якісних цікавих культурних заходів, на яких ми не лише розважали нашу громаду, а й сприяли підвищенню національно-патріотичного виховання, збереженню звичаїв та традицій, вихованню естетичного смаку. Вшанували також сумні дати нашої історії.

Міцніють та виходять далеко за межі селища наші фестивалі:

 • фестиваль «Великодні дзвони», проводився вже вшосте, до нас приїхали виступити гості-учасники з багатьох навколишніх населених пунктів, більше трьохсот дитячих робіт були заявлені на конкурс дитячих робіт, чотири тижні поспіль на вихідних були майстер-класи для дітей і, звичайно, чудова концертна програма;
 • фестиваль «Пісня єднає друзів», що проводився втретє, відвідали колективи з усієї України;
 • фестиваль театрів поза сценою «Osten-Saken Off-stage Festival», проводився втретє, географія учасників сягнула за межі України.

Інші заходи:

Новорічна ніч, Колодій, Шевченківські дні, День пам’яті та примирення, міжнародний День захисту дітей, День молоді, День родини, День безпритульної тварини, День прапора, День Незалежності України, День селища, День людини поважного віку, День Захисника України, Покрова, День Козацтва, День УПА, День звільнення селища від фашистських загарбників, День пам’яті жертв Голодоморів, День Святого Миколая.

Слід також відзначити і розвиток спорту на території селища – в 2018 році почала діяти Громадська рада з питань спорту, в якій є представники шкіл, спортивних гуртків та секцій, громадські активісти. Протягом 2018 року на спортивні заходи, участь команд селища у змаганнях з ушу, футболу, волейболу та придбання спортивного інвентарю було спрямовано 250 тис грн. Для немішаївців та гостей селища всю зиму працює безкоштовна льодова ковзанка.

Надзвичайно вдалим було поєднання роботи двох громадських рад (культура + спорт) під час святкування Дня селища.

На приміщення бібліотеки виготовлено технічний паспорт та зареєстровано право комунальної власності.

Запроваджені новації у сфері молодіжної політики дали свої плідні результати. У 2018 році представники Немішаївського молодіжного парламенту активно сприяли наповненню реєстру територіальної громади. Проект Формування карти геолокації, реалізований з залученням молодіжного парламенту, став Кращою практикою місцевого самоврядуванння в Україні в 2018 році.

 

Освіта

Сьогодні основні питання щодо забезпечення діяльності закладів освіти покладаються на райдержадміністрацію та безпосередньо на районний відділ освіти. На жаль, коштів районного бюджету недостатньо для забезпечення підтримки та розвитку закладів освіти на належному рівні, тому витрати на освіту склали 33% бюджету селища.

В ЗОШ № 1 за бюджетні кошти селища придбаний спортивний інвентар – 10 тис грн, проведений поточний ремонт кімнати для миття рук –  62 тис грн, встановлена витяжна система у приміщенні харчоблоку – 52,8 тис грн, проведений поточний ремонт системи внутрішнього освітлення місць загального користування – 50 тис грн, проведений поточний ремонт санвузлів – 20 тис грн, проведення капітального ремонту внутрішньої системи водопостачання – 17,7 тис грн, проведення капітального ремонту віконних отворів – 29,8 тис грн,  театральні чобітки для вокально-хореографічного колективу «Калинонька» – 48,2 тис грн. Будівництво спортивного майданчика з міні-футболу – 723,8 тис грн. Питання до виконавця робіт по якості майданчика на даний час ще в процесі вирішення.

В НВК (ЗОШ № 2) за кошти, надані селищною радою, проведено капітальний ремонт санвузлів – 98,2 тис грн, придбана спортивна форма та інвентар для волейбольної команди «Крилаті фурії» – 49,8 тис грн, на проживання та харчування команди виділено 30 тис грн, придбані шеврони для учнів НВК – 39,6 тис грн, спортивний інвентар – 20 тис грн, туристичний інвентар – 10 тис грн.

Виготовлення проектно-кошторисної документації з проходженням експертизи по “Капітальному ремонту міні футбольного майданчика в Немішаївському навчально-виховному комплексі” – 47 тис грн.

В дошкільному навчальному закладі «Лісова казка» за кошти селищного бюджету проведений капітальний ремонт пішохідної доріжки – 247 тис грн, також за кошти селищного бюджету встановлена автономна сучасна котельня вартістю 1 млн 430 тис грн.

В дошкільному навчальному закладі «Дзвіночок» за кошти місцевого бюджету придбана електром’ясорубка – 15,2 тис грн, морозильна камера – 8300 грн, спортивний комплекс – 23,8 тис грн, встановлено п’ять дверей на суму 22,5 тис грн, виконаний поточний ремонт складського приміщення – 24 тис грн, придбаний інший необхідний інвентар на суму 55 тис грн.

В дошкільному навчальному закладі «Півник» за бюджетні кошти відремонтований ігровий павільйон – 74,6 тис грн, замінено п’ять вікон та четверо дверей – 76 тис грн.

В дошкільному навчальному закладі «Срібний дзвіночок» проведений ремонт складського приміщення (заміна покрівлі) – 70,7 тис грн, встановлено десять вікон – 76 тис грн.

У всіх дошкільних закладах та школах встановлені тривожні кнопки сигналізації, загальна вартість витрат – 24,3 тис грн.

 

Охорона здоров’я

На фінансування Немішаївської АЗПСМ для придбання предметів і матеріалів на потреби закладу виділено 165,6 тис грн, на придбання 4-х комп’ютерів для сімейних лікарів – 25 тис грн, на придбання сумки медичної для сімейного лікаря – 11 тис грн.

Перераховано кошти на фінансування районної Програми донорства крові в сумі 28,3 тис грн, на програму інсулінотерапії – 77,1 тис грн.

 

Інвестиційна діяльність

За 2018 рік Цільовий фонд отримав інвестиційних коштів на суму 216,5 тис грн.

Затверджені показники нормативів для одиниці створеної потужності для об’єктів будівництва, по яким визначались суми договорів пайової участі при введенні об’єктів в експлуатацію.

Всього за 2018 рік надійшло коштів від підприємців по договорам пайової участі – 189,6 тис грн.

Рішенням селищної ради змінено цільове призначення земельної ділянки по вулиці Заводська під промисловість, що забезпечить відкриття у 2019 році підприємства харчової промисловості, яке забезпечить створення додатково 100 робочих місць в селищі.

 

Адміністративні правопорушення

За 2018 рік інспектором з благоустрою складено один протокол про адміністративне порушення, направлено два приписи порушникам.

Протягом 2018 року надійшло та розглянуто адміністративною комісією при виконкомі 24 протоколи про різні адміністративні правопорушення, стягнено штрафів на суму 2142 грн, а саме:

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів 11
Порушення законодавства про захист прав споживачів 1
Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 9
Проживання без паспорта 1
Умисне псування паспорта чи втрата його з необережності 1
Порушення вимог закону щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму 1

 Не сплачено коштів порушниками на суму 1564 грн.

Шановні депутати селищної ради, громадо!

2018 рік нам запам‘ятається, як час напруженої праці та здобутків громади. Щиро дякую усім, хто приєднався до робочих груп з питань розвитку селища, долучився до спільноти небайдужих громадян, чесно і самовіддано працюючи заради благополуччя Немішаєвого та його мешканців.

Як селищний голова, я повністю усвідомлюю ступінь відповідальності, яку поклали на мене жителі селища. Хочу вас запевнити, що я завжди прагну бути достойним вашої довіри та цієї великої відповідальності!