Як Немішаєве на день перетворилось на пісенну мекку Київщини

13 колективів, близько сотні співаків, півсотні українських пісень: 23 червня 2019 року у серці Бородянщини – селищі Немішаєвому – відбулось справжні пісенне свято. Вже вчетверте на фестиваль української народної та авторської пісні «Пісня єднає друзів» з’їхалися співочі колективи з усієї Київщини. Повний аншлаг у глядацькій залі, різнобарв’я народного вбрання, дзвінке багатоголосся, що розливалось над селищем протягом майже шести годин, залишили у душах мешканців та гостей Немішаєвого приємний післясмак культурного піднесення.

Гості зі столиці – Ансамбль народної пісні та побутового танцю «Громиця» під керівництвом Євгена Пихтіна завели публіку танцювальними ритмами, веселими народними переспівами та наповнили зал шаленою енергетикою. Їх змінили ліричні композиції від Народного хору ім. Віталія Лисенка  під керівництвом заслуженого працівника культури України Ірини Якубовської. Своїми творчими доробками ділилися з глядачами також гості під керівництвом Олександра Крижанівського – з м. Вишневе на свято завітав народний аматорський хор «Вишневий дзвін», а з села Хотів Києво-Святошинського району свої пісні привіз ансамбль української пісні  «Барви осені». Ці колективи дарують свої пісні гостям фестивалю щороку. Вперше учасниками фестивалю став народний колектив з Іванкова Поліського району «Криничанка» під керівництвом мисткині Ганни Ігнатюк. Вражали своїм співом також вокальний ансамбль української пісні «Барви Полісся» з села Луб’янка  та «Поліський оксамит» з Демидова під керівництвом Миколи Федорчука.

Та сузір’я добре знаних у Бородянському районі колективів приймали глядачі найтепліше. «Журавка» з села Дружня (керівник Марія Гнилицька), бородянська «Криниченька» (керівник – Сергій Слєб), «Червона калина» з села Пилиповичі (керівник Сергій Клокун), «Вербиченька» з с. Небрат (керівник Олег Лич) раз у раз зривали у залі справжні овації.

Господарі свята – народний хор «Калинові дзвони» та народний чоловічий ансамбль  «Чорнобривці» стали хедлайнерами свята – попри спеку та задуху, глядачі чекали авторських творів керівника колективів, заслуженого працівника мистецтв України Миколи Куценка. Приємно, що кілька колективів-учасників фестивалю цьогоріч виконали в рамках фестивалю пісні, написані Миколою Куценком. Зовсім скоро немішаївські «Калинові дзвони» представлятимуть Київщину на міжнародному фестивалі у місті Чорноморськ на Одещині.

«Наше свято покликане популяризувати українську пісню, нести в маси музичне багатство українського народу, збагачувати націю духовно», – розповідає ідейна натхненниця свята, директорка Немішаївського міського будинку культури Наталія Алєксандрова.

За словам немішаївського селищного голови Сергія Замідри, розвиток культури у сучасних умовах має стати одним з головних приорітетів як на рівні місцевих рад, так і глобально. «Підтримка культури – запорука виховання здорової, сформованої нації», – зауважив Сергій Замідра, додавши, що місцева влада буде підтримувати подібні ініціативи.

Наступного року пісня єднатиме друзів у Немішаєвому вже вп’яте. Тож до ювілейного фестивалю можна починати готуватися вже зараз.

Авторка: Марія Бровінська