Виплата грошової компенсації колишнім радянським військовополоненим

Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні вербальною нотою поінформувало Міністерство закордонних справ України про виплати грошової допомоги радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни.
Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро.
На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року. На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen, BADV) розмішено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація:

Бланк заяви-анкети:

Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: Bundesamt für zentrale Dienste und offene Vermögensfragen (BADV), DGZ Ring 12, D-13086 Berlin.
Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.
Термін подання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року.
Рішення про виплату зазначеної грошової допомоги приймають співробітники компетентної робочої групи “Компенсації заявникам, які утримувались в гетто і притягувались до примусових робіт” (AG AfG). Керівником AG AfG є пані д-р Хампель.
Для отримання довідок заявники можуть звернутися по телефону в довідковий центр по номеру: +49 30 187030-1550.
Також свої запитання можна направити на електронну адресу робочої групи AG AfG: Arbeitsgruppe.