Волонтери селища прийняли участь у Конференції з питань захисту тварин

31 травня, останнього дня весни відбулася знакова подія для нашої країни. Так, не для мене, не для сотень волонтерів, а для країни в цілому. Перша міжнародна конференція, яка мала на меті змінити ставлення людей до домашніх та безпритульних тварин, вчити та роз’яснювати, яке воно – гуманне поводження з тваринами, як інші країни і вже навіть міста України вирішують проблеми, які стосуються безпритульних тварин — відбулася.

Що стосується мене, то я повна гордості і радості, що ця подія сталася. Вперше. Це означає, що у нас є небайдужі люди і численні мітинги зоозахисників не були даремними! Проблему обговорюють на державному рівні. І вже є позитивні результати.

Вразив досвід Львова та Житомира! Як сказав один зі спікерів з Великобританії, перші питання, організації, мітинги і закони в бік захисту тварин, підрахунку, стерилізації були зроблені, якщо я не помиляюся, 126 років тому. Тому нам слід пройти ще довгий шлях для того, щоб контролювати чисельність тварин, вміти і знати, як з ними поводитися, мати достатній рівень відповідальності за них. Як наслідок, приємним бонусом матимемо безпеку дітей на вулиці, чисті парки, відсутність або низький рівень захворювань, які передаються через укуси тварин.

Хочу проговорити кроки, які, на мою думку, в майбутньому абсолютно реальні для нашого селища:

1. Центр захисту тварин (сучасні стандарти догляду за тваринами, прилаштування тварин у добрі руки, лекції, навчання, виставки, екскурсії для дорослих та дітей).
  2. Реєстрація домашніх та безпритульних тварин (ідентифікація власника тварини, визначення кількості домашніх та безпритульних, швидкий пошук загубленої тварини).
  3. Стерилізація (масова стерилізація безпритульних, пільгова стерилізація домашніх, облаштування стерилізаційного центру).
  4. Соціальна реклама (популяризація відповідального утримання, стерилізація домашніх тварин, заохочення брати тварин з притулку, бігборди, лайтбокси, відеоролики, телебачення, ЗМІ, інтернет)
  5. Підрахунок тварин (визначення загальної кількості безпритульних тварин, запобігання корупції).
  6. Місцеве законодавство (сучасні правила утримання тварин, місцеві програми регулювання чисельності тварин, місцеві закони щодо контролю власників тварин, розширення повноважень громадських зоозахисних організацій).
  7. Зоополіція (оперативне реагування на випадки жорстокого поводження з тваринами, визнання цінності життя тварини та її здатності до страждань).
  8. Адопція – прилаштування, пошук домівки (зміна ставлення до безпородних тварин, підвищення ефективності методів пошуку домівки).

Починаючи з 2016 року значну частину безпритульних тварин в селищі вже стерилізовано і влаштовано в сім’ї стараннями активістів. Але це лише початок і для нашого селища реально вирішити цю проблему, якщо об’єднати зусилля.

Просимо небайдужих і добрих людей повідомляти про свою готовність до співпраці в сфері захисту тварин на електронну адресу nemish.info@gmail.com.

Аліна Байлик,

член громадського об’єднання Центр розвитку громади,

активіст селища