Волонтер з США працюватиме в селищі

30 листопада 2017 року в приміщенні Міжнародного конгрес-центру “Український дім” пройшла церемонія складання присяги волонтерами Корпусу миру США в Україні. Один з 72-х волонтерів, Джордж Стантон, наступні 2 роки працюватиме в селищі за напрямом розвитку та консолідації громади.

Протягом трьох останніх місяців, перед тим, як потрапити до громад по всій Україні, 72 стажери проживали в Житомирі, де інтенсивно вивчали українську мову, знайомились з її звичаями та активно готувалися до роботи на місцях. Церемонія прийняття присяги – офіційний захід, що знаменує зміну звання учасників від стажерів до волонтерів та дозволяє відбути в громади для початку роботи.

Джордж є одним із трьох волонтерів, які у складі групи 52 відправились до Бородянського району. В селища Клавдієве та Бородянка направлено двох волонтерів, котрі працюватимуть у школах та допомагатимуть у викладанні англійської мови.

Це вже 52-га група волонтерів, відколи організація почала працювати в Україні – з 1992 року. Нові добровольці два роки допомагатимуть українцям вивчати англійську, підтримувати молодіжні ініціативи та реформувати місцеві громади.

Відколи в Україні почав діяти Корпус миру, добровольцями тут відслужили 3117 громадян США. Були часи, коли після початку російської агресії організація призупиняла свою роботу в Україні. Але на сьогодні українська місія Корпус миру – знову найбільша за чисельністю в світі.

Говорить директор Корпусу миру США в Україні Денні Робертсон:

«Це перша група волонтерів, яка після певної перерви відновить свою роботу в Дніпропетровській області. Ми оптимісти – сподіваємося у наступні кілька місяців розширити нашу діяльність ще далі на Схід».

Директор Корпусу миру США Шіла Кроулі колись, п’ятнадцять років тому, сама служила добровольцем в Україні – викладала в педагогічному училищі на Закарпатті. Вона розповідає:

«Зараз Україна, порівняно із часами, коли я була волонтером, відіграє більшу роль у світовій політиці. Про неї більше знають. Ваша країна охоче приймає добровольців. Багато з них, повертаючись додому, діляться спогадами про проведений тут час і чудові проекти, які вдалося втілити. Через те Україна така популярна серед волонтерів і її обирають найбільше».