Селище сьогодні

Немішаєве, траса Київ-Ковель

   17 вересня 2016 року селище Немішаєве відсвяткує свою 116 річницю від дня заснування.
За цей час воно пройшло довгий шлях від невеликого поселення працівників залізниці до чудового селища прощею понад 5800 гектарів. Немішаєве, Світлиця, вул. ГагарінаРозвиток йде надзвичайно швидкими темпами – з року в рік з’являються нові багатоквартирні будинки, створюються алеї для відпочинку мешканців, відкриваються магазини, спортивні зали, гуртки для дітей.

   Станом на 2014 рік населення селища склало приблизно 7340 осіб.
На сьогодні маємо інформацію, що загальна кількість осіб, проживаючих на території Немішаєва, складає близько 10 000.Це зовсім не дивно, адже у зв’язку з будівництвом нових багатоповерхових будинків у селище, подалі від міського шуму, переїжджають молоді сім’ї.
Цьому також сприяє зручне сполучення з Києвом: через селище проходять колії Південно-Західної залізниці, а також траса міжнародного значення Київ-Ковель, які дозволяють за 30-40 хвилин дістатися столиці.

   Діти отримують дошкільну освіту у 4Немішаєве, Вокзал х садочках: «Півник», «Дзвіночок», «Лісова казка» та «Срібний Дзвіночок». Загальна середня освіта набувається у двох загальноосвітніх школах. Станом на 1 вересня 2016 року обидві школи прийняли до своїх стін 1072 дитини. З них близько 500 складають учні 1-4 класів.

   Випускники шкіл можуть далі навчатися не виїжджаючи з селища: на території Немішаєва діє відокремлений підрозділ Національного Університету Біоресурсів та природокористування «Немішаївський агротехнічний коледж» І-ІІ рівня акредитації. На базі коледжу також працює навчально-методичний центр Міністерства аграрної політики України. В 2016 році на території коледжу створеноміні-зоопарк, що нині користується шаленою популярністю – сюди приходять поспостерігати за страусами, погодувати овечокта інших свійських тварин і діти, і дорослі.

Немішаєве, Інститут Картоплярства   Немішаєве славиться своїм єдиним в Україні Інститутом картоплярства Української Академії Аграрних Наук (рік заснування – 1911), а також науково-виробничою асоціацією «Картопля України». Щороку до нас з’їжджаються сотні людей, щоб придбати високоякісну насіннєву картоплю. З роботою Інституту картоплярства пов’язана діяльність почесного громадянина Немішаєва Осипчука Андрія Антоновича, який є заслуженим працівником сільського господарства України, доктором сільськогосподарських наук, автором близько 300 наукових праць та понад 60 сортів картоплі.

   Говорячи про видатних діячів селища обов’язково слід відзначити ще двох почесних громадян. Це Мироненко (Африканова) Діна Іванівна та Івашковський Володимир Федотович, які отримали звання Почесний громадянин селища Немішаєве в 2010 році.

   В 2008 на території Інституту було встановлено пам’ятник картоплі. Його автором є вінницький скульптор Микола Крижанівський. На монументі зображено сорт Скарбниця, а також головного ворога картоплі – колорадського жука. На пам’ятнику викарбовано слова: Картопля – найкращий скарб людей тутешніх, надія поколінь прийдешніх.

Немішаєве, Парафія Різдва Пресвятої Богородиці   Неподалік Інституту Картоплярства,посеред яблуневого саду розташувався Храм Парафії Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського патріархату. Настоятелем храму є протоієрей Ярослав Чопань. Це найбільш відвідувана церква селища. На території храму є дитячий майданчик, куди приходять діти та їх батьки, щоб відпочити посеред розкішної природи. При церкві діє дитяча недільна школа. Щороку учні недільної школи під керівництвом отця Ярослава залучають дітей всього селища до участі в різноманітних святкових дійствах та конкурсах, особливо приурочених Воскресінню та Різдву Христовому. І дорослі, і малі – усі із задоволенням приймають участь у святкових заходах як учасники,волонтери, чи спонсори. Парафія спільно з Немішаївським агротехнічним коледжем будує на його території студентський храм в честь Покрови Божої Матері. 1 травня 2016 року отцем Ярославом відбулася перша урочиста служба в цьому храмі та освячення пасок. Немішаєве, Різдво

   В селищі існують і інші релігійні організації: Храм Чуда Архістратига Михаїла, община ікони Казанської Божої Матері та церква Адвентистів Сьомого Дня.

   Осередками культурного життя Немішаєва так само є дитяча школа мистецтв, 5 бібліотек, 3 музеї та будинок культури. В будинку культури налічується 2 зали, урочистий та концертний, де майже кожні вихідні проходять різноманітні вистави, концерти, урочистості, майстер-класи, тренінги, репетиції. Свої зустрічі з колективом тут проводить і хормейстер  народного аматорського вокального ансамблю «Чорнобривці» Микола Куценко. Згідно Указу Президента України “Про відзначення державними нагородами України з нагоди 25-ї річниці незалежності України” Миколу Даниловича Куценка нагороджено почесним званням Заслуженого діяча мистецтв України. Микола Данилович вже більше 30 років працює на теренах селища. Під його незмінним керівництвом створені такі колективи як «Чорнобривці» (що нещодавно відсвяткували своє 30-ліття), «Калинові дзвони», тріо «Лілея» та «Либідь». Випущено 3 збірки та написано близько 140 пісень, які лунають уже давно по всій Україні, а може і за її межами.

Немішаєве, Замок Остен-Сакен   Нещодавно до місць організації та проведення культурно-масових заходів долучились і відомі руїни замку Остен-Сакен. В липні 2016 року тут відбувся перший фестиваль театру поза сценою «Osten-Saken Off-Stage Festival», а ще невдовзі і зйомки кінофільму.

   На території Немішаєва незмінно працюють ЗАТ «ПМК-6», ЗАТ «Агрокабель», ТОВ «Євробуд», компанія з виробництва та постачання бетону ТаксіБетон, комунальний заклад «Немішаївська дільнична лікарня», ЖКП «Немішаєве»,2 відділення держпідприємства «Укрпошта», філії Ощадбанку та Приватбанку, служб доставки, таких як Нова пошта та ІнТайм, а також ряд малих комерційних підприємств, більше 200 підприємців, меблева та кондитерська фабрика, логістичний центр, 3 торгових центри, супермаркети, спортивні клуби. Взимку на масиві Привітний на Площі Прапора (колишня площа Леніна) підприємці та небайдужі мешканці селища заливають льодовий каток, де можна покататися на ковзанах та пограти в хокей. Влітку ж на огородженій ділянці проходять змагання з вуличного футболу. Немішаєве, площа Прапора

   На Площі Прапора, так само, як на площі біля будинку культури, проводяться різноманітні заходи. Одним із таких заходів є вечір вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та наших загиблих односельчан у війні на Сході України. В селищі встановлено дві іменних меморіальних дошки нашим Героям.  На фасаді ЗОШ №1 встановлено дошку Личаку Миколі Анатолійовичу, учаснику війни в Афганістані, вояку батальйону «Айдар», який загинув під Луганськом в липні 2014 року. На фасаді ЗОШ №2 – меморіальна дошка Опанасенку Валентину Леонідовичу, солдату Збройних сил України, що загинув в Донецькому аеропорту в січні 2015 року.Немішаєве, житловий комплекс Життєвий простір

   Загалом за 2014-2016 роки в зоні АТО побувало більше півсотні наших односельців. Хвала і шана нашим Героям, які захищають Вітчизну!

   А тим часом життя триває. Народжуються нові покоління та нові житлові квартали. Осінь неминуче зміняє літо, а селище розвивається такими ж активними темпами. Щиро віримо, що з кожним днем наше рідне Немішаєве є і буде успішним, економічно розвиненим, прогресивним та квітучим селищем!