Відкриття щорічного театрального фестивалю Osten-Saken off-stage festival

Театр без сцени з’явився на Київщині.

У селищі Немішаєве розпочинається міжнародний фестиваль “на природі” Остен-Сакен, названий на честь розташованих тут старовинного парку та маєтку. Це триденне театральне дійство. Перші перформанси митці презентують завтра. Ну, а поки що ладнають територію для своїх гостей. Останні приготування бачила Ольга Сас.

Уже за добу тут чекають на сотні глядачів та десятки учасників – театральні та музичні колективи – професійні і аматорські. Микита зі своїм колективом – першими розгорнули свої намети. До Немішаєва привезли своє шоу – це обряд, покликаний зупинити війни в світі.

“У нас навіть буде звучати мантра проти війни. Її потрібно прочитати 108 разів. Ми так і зробимо. І через музику, через світло, через танець ми знайдемо ось цю радість нового часу, щоб все старе прогнати, все зле, погане”, – говорить Микита Чумаков учасник фестивалю, артист перформансів.

Та поки що галас лише від будівельних інструментів. Актори, режисери, художники демонструють: можуть не тільки творити на сцені, але й сцену власними руками створювати.

“Ми намагаємося поєднати сучасний театр, сучасне мистецтво з тим, що нам дає природа, з тим, що нам дає історія, якась архіїка”, – говорить Тетяна Загрядська, художник.

Протягом трьох днів митці презентуватимуть свої вистави, обряди і майстер-класи просто неба. А декораціями слугуватимуть – столітні руїни.

“Тут в радянську часи був клуб, садочок, бібліотека. Це садиба графського роду Остен Сакенеів, яка була побудована ще в середині ХІХ ст., коли ще не було такого населеного пункту як Немішаєве. На жаль, воно зараз прийшло в такий стан”, – говорить Олексій Доричевський, куратор фестивалю театру поза сценою Osten-saken Off-stage Festival.

Фестиваль театрів поза сценою Остен-Сакен організовують уже другий рік поспіль. І надалі планують його лише розширювати. І не тільки заради театру. Організатори сподіваються – завдяки таким ідеям вдасться привернути увагу до садиби ХІХ го століття, відновити її та зробити культурним осередком Київщини.