Відбувся інфоярмарок “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні”

20 квітня 2019 року в Немішаєвому відбувся інформаційний ярмарок з питань децентралізації в рамках реалізації заходів по проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджує USAID, Асоціація міст України (АМУ) і координує партнер проекту – рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX.

Дискусія вийшла цікавою та конструктивною. Говорили про перспективний план, про спроможність Микулицької громади. Володимир Удовиченко зазначив, що зміни, які принесла реформа децентралізації вже є незворотніми. Громадянське суспільство, яке сформувалось після революції гідності, не дасть здобутками реформи відкотитись назад. Експерт вважає, що принцип добровільності об’єднання громад в ОТГ повинен зберігатися протягом усієї реформи. Ринок та конкуренція самі вирівняють диспропорції – спроможні громади будуть рости, а неспроможні – розпадатися та приєднуватимуться до спроможних. Громади самі задають ритм життя, а також мають тепер повноваження та ресурси під них. Важливо, щоб громадяни були активними і брали участь у прийнятті рішень.

Йшла мова про інститут префектів. На другому етапі реформи має бути вирішене питання з районними радами. Так як власність районних рад перейде у власність ОТГ, ці органи не матимуть доцільності. У Київській області планується створення чотирьох префектур. Вони матимуть функцію нагляду за рішеннями органів ОТГ, матимуть право вето, але не зможуть втручатися у справи громади чи впливати на прийняття рішень в громаді.

19 травня пройде Брейн-ринг по децентралізації серед команд учнів 9-10 класів у Немішаївській бібліотеці. Прийдіть та підтримайте свою улюблену команду! Про деталі заходу ми скоро повідомимо, слідкуйте за анонсами.