Відбувся четвертий фестиваль театрів під відкритим небом Остен-Сакен

Фестиваль Osten-Sacken Off-Stage заснований у 2016 році як акумуляція нових підходів до театральної практики. Цього року він вчетверте зустрічає гостей на вже звичних всім руїнах графського маєтку ХІХ століття сімейства фон-дер Остен-Сакенів, що знаходиться в селищі на масиві Біохімзавод.

Унікальність фестивалю – відсутність сцени. Фестиваль трансформує садибу з архіву минулого на простір взаємодії. Історична пам’ятка перетворюється на культурний осередок: завдяки тому, що Osten-Sacken Off-Stage привертає увагу художників-урбаністів, знаходяться шляхи збереження та стабілізації руїни.

Для нас як організаторів важливе проведення культурних заходів у селищі та залучення місцевої спільноти до співпраці, що сприяє культурній децентралізації та поширенню сучасного мистецтва і переосмисленню культурної спадщини. Мета Osten-Sacken Off-Stage – створення спільноти однодумців, яких об’єднує не професія, вік чи соціальний статус, а прагнення критично осмислювати дійсність та реагувати на неї творчим актом. Програма фестивалю комбінує мистецьку та освітню складові.

Так, цього року на фестивалі працювали такі локації:

Театральна: незалежний театральний проект «Осінь на Плутоні» (Сашко Брама); 4-D вистава «Кіт, що гуляє сам по собі» (Т.А.М.); рок-балада «Беркут» (майстерня «Ґерць»).

Музична: імпровізаційний live аудіовізуальний проект «minimum», електронне тріо Space Spice Boy, київський авангардний проект Ядовитая собачья слюнаKarrDigital Himalayas, імпровізаційний експериментальний проект «Vestibule».

Кіно: українські документальні та художні фільми «Заповідник Асканія», «Колір фасаду: синій», «Людина з табуретом», «Зсув», а також зустрічі з режисерами та героями стрічок.

Ленд-арт: архітектори та художники працюють з простором, створюючи функціональні інсталяції та арт-об’єкти. Співпраця з платформою “Острів” та незалежними митцями.

Молодь: документальні вистави та публічні читання п’єс, авторами яких є підлітки з прифронтових зон. Програма створена у співпраці з соціально-культурним проектом «Vidlikproject» та міжнародним освітнім фестивалем «Тиждень актуальної п’єси».

Ніч: нічні вечірки за участі київських ді-джеїв Nemo / Tofudj / Mykola Marussyk / Poly Chain / Edgy Point / Anthony Junkoid / Serge Taranovskiy.

У складі освітньої програми працювали:

Мистецька лабораторія – створення вистави молоддю селища Немішаєве в співпраці з фестивальними менторами. Вистава ввійшла в основну програму.

Дискусійна панель за участі дослідницьких ініціатив та представників громадського руху, завданням якої було обговорення гостроактуальних тем сьогодення – мистецтва в умовах війни, свідомого споживання та екології, переосмислення культурної спадщини.

Платформа work-in-progress – процес співтворчості, мета якого – створення міждисциплінарного (музика, кіно, ленд-арт) мистецького продукту, який стане частиною основної програми. Платформа уможливлює діалог між діячами різних  сфер, об’єднуючи їх у єдиний творчий потік. В цьому суть синергії – коли різні вміння й навички поєднуються, посилюючи одне одного.

Незмінний партнер Osten-Sacken Off-Stage – Немішаївська селищна рада. В цьому році фестиваль також заручився фінансовою підтримкою Українського культурного фонду та Київської обласної державної адміністрації.