Відбулося обговорення плану економічного розвитку селища

Минулий 2017 рік ознаменувався помітною і, головне, результативною діяльністю громадського активу нашого селища.

Особливо помітними стали участь у травневій сесії зі стратегічного планування розвитку громади, літня “школа урбаністики” та осінній квест “бюджет участі”.

Останній захід став логічним продовженням попередніх тренінгів та навчань і згуртував навколо написання 10 проектів одразу кілька десятків наших односельчан. І 7 із них мешканці селища підтримали своїми голосами, тому вони отримали реальне фінансування. Слід визнати, що попри певні складнощі з “пабліситі”, усі проекти успішно завершено. Двоє із них було присвячено саме організації передноворічних святкувань для тих, хто найбільше потребує свята в житті. Весною очікуємо “другий акт”…
А одразу після завершення різдвяного циклу свят активісти Немішаївської громади знову приступили до роботи. Вже 21 січня цього року у місцевому будинку культури з 13-ї до 16-ї години відбулося засідання місцевого активу, присвячене обговоренню плану місцевого економічного розвитку. З майже 4 десятків запрошених відгукнулося лише 16 небайдужих мешканців селища. Втім, цього виявилось достатньо, щоб розділитись на 3 групи і обговорити напрямки місцевої економіки, на які найближчим часом слід спрямувати основні зусилля. Головним модератором зустрічі виступила Оксана Карповець-Лисенко. Подія відбувалась у рамках всеукраїнської ініціативи “Мери за економічне зростання”, до якої недавно приєдналась і наша громада.
Учасники дискусії спочатку спільно визначили основні потреби селища та напрямки, які можуть принести найбільший фінансовий або соціальний ефект у царині медицини, освіти, культури, спорту, благоустрою та самоврядування. Основний лейтмотив думок скеровувався навколо заданого мером питання: чим би займалися, яку б професію обрали ваші діти, якби їм довелося працювати у селищі? І що для цього потрібно? Точку зору бізнесу умовно представляли підприємці Сергій Петрушенко та Сергій Кліщевський, точку зору влади – Сергій Замідра та Оксана Карповець-Лисенко, бачення громадського сектору – присутні члени громади, і серед них – автор цих рядків.
Запропоновані рішення багато в чому перекликалися з пропозиціями тогорічного круглого столу з проблем стратегічного планування, але були й нові погляди. Зокрема, учасники зійшлися на спільній думці, що одним із “локомотивів” місцевого поступу буде створення місцевого центру надання адміністративних послуг для регіону в радіусі 10 км навколо селища. Також запропоновано звернути увагу на реставрацію тепличного господарства, посилення енергоефективності, потребу у місцевій рекламній агенції із широким колом функцій тощо. Зауважені й потреби у розвитку дитячих садочків, приватної освіти, розглядається місцевий молодіжний хаб – інкубатор проектів і стартапів і т.п.
Наступний етап обговорення потребував відповідей на питання щодо успіхів та перспектив економічного зростання. Тут учасники поділились на 3 групи, кожна з яких опрацьовувала свою пару запитань. Зокрема наша група працювала над 2 питаннями:

– які підприємства за останні 2 роки в селищі працювали найбільш ефективно?

–  який бізнес (за видами економічної діяльності) справив за ці ж 2 роки найбільший вплив?

Зійшлися на тому, що найбільш помітними виявились заклади з розвитку культури і дитячої творчості, а друге і третє місце поділили між собою заклади харчування та логістики. Інші групи працювали над своїми питаннями, які, сподіваюсь, вони відпишуть у коментарях.
Організатори пообіцяли узагальнити усі напрацювання та оприлюднити найближчим часом на сайті селищної ради. Надалі буде окреме спілкування з підприємцями та ряд зустрічей щодо спільного фінансування деяких ініціатив з іншими громадами. Слідкуйте за анонсами у місцевих соцмережах…

Автор: Юрій Дубовенко