Відбулася конференція “НЕМІШАЄВЕ: МИНУЛЕ ТА МАЙБУТНЄ”

В рамках реалізації проекту посилення місцевої демократії від Ради Європи 30 квітня відбулася конференція на тему “Немішаєве: минуле та майбутнє”.

На захід завітали близько 60 мешканців, а також шановні гості – Голова громадської ради при КОДА Рейніш Леонід Валерійович, Член громадської ради при Мінрегіоні, Голова комітету архітектури, будівництва, інвестицій та регіонального розвитку Громадської Ради при КОДА Каплій Олег Володимирович, Хачатрян Ліліт Едіківна ВГО “Форум народів України”.

В результаті роботи 7 фокус-груп було визначено по 5 головних проблем, які на думку присутніх, слід організувати в рамках кожного напряму:

• здоровий спосіб життя, фізкультура та спорт:

– популяризація та підтримка уже існуючих об’єднань, організація та проведення масових спортивних та туристичних заходів; створення мотиваційних програм;

– створення спорткомплексу з басейном;

– доукомплектування існуючих спортивних майданчиків та створення нових;

– розвиток зимових видів спорту та дозвілля;

– всебічна військово-медична просвіта населення, реабілітаційна та психологічна підтримка заходи щодо профілактики тютюнопаління, наркоманії; пропагування здорового харчування.

• етичні принципи:

– налагодження взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадою;

– створення системи узгоджених дій по управлінню між ЖКП та органом місцевого самоврядування;

– створення етичного кодексу громадянина селища;

– розвиток етичних принципів в міжнародній співпраці.

• дозвілля:

– концепція зонування селища;

– літній театр для танців, кіно, творчих вечорів;

– рекреаційна зона на базі яру;

– громадський простір в контексті виставкового центру та музею історії селища та громадський культурний комітет;

– підвищення культурної привабливості селища через рекламу, проведення заходів, реставрацію руїн маєтку Остен-Сакен, тощо.

• питання людей поважного віку:

– створення єдиного вікна прийому громадян (ЦНАП);

– якісне медичне обслуговування;

– соціальний захист та допомога малозабезпеченим;

– створення громадської соціальної служби для обслуговування одиноких ветеранів на волонтерських засадах;

– розширення заходів клубу “Надія”.

• розвиток економіки та підприємництва:

– розвиток туристичного бізнесу (Остен-Сакен, створення бренду селища);

– розробка та впровадження стратегії економічного розвитку;

– створення рекреаційних зон (на базі яру, ставка);

– упорядкування виїзної торгівлі, створення 2х ринків;

– виведення території біохімзаводу з тіні.

• розвиток молоді:

– збільшення кількості культурних заходів та гуртків для молоді;

– недостатня кількість дошкільних закладів;

– відсутність центру розвитку молоді в селищі;

– відсутність місць для дозвілля;

– відсутність матеріально-технічного забезпечення та фінансової підтримки (спортивний інвентар, проектор, тощо).

• благоустрій селища:

– інвентаризація та упорядкування паркових зон, алей;

– облаштування зон відпочинку;

– оновлення мереж водопостачання та водовідведення;

– сучасні європейські дороги (покриття, велодоріжки, облаштування місць перетину залізниці та автомобільних доріг, тротуарів);

– створення виробничного підрозділу в структурі ЖКП з озеленення.

Питання, які не було включено до першої п’ятірки, також були зібрані та взяті до уваги. Протягом травня очікується наступна робоча зустріч, що буде присвячена детальному обговоренню та плануванню заходів до вирішення піднятих питань.

Фотоматеріали доступні в соцмережах:

Даний захід підготовлений за фінансової підтримки Спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи. Викладені в ньому погляди не можуть жодним чином розглядатися як такі, що відображають офіційну позицію Європейського союзу і Ради Європи.

9 thoughts on “Відбулася конференція “НЕМІШАЄВЕ: МИНУЛЕ ТА МАЙБУТНЄ”

1. – всебічна військово-медична просвіта населення, реабілітаційна та психологічна підтримка заходи щодо профілактики тютюнопаління, наркованнії; пропагування здорового харчування.. виправіть будь ласка наркованнії

2. нехай у селищі будуть магазини з якісним одягом і взуттям за нормальні гроші і створіть будь ласка більше робочих місць щоб люди і я в тому числі не сиділи без роботи