Верифікація в Інтернеті. Онлайн курс.

Верифікувати або перевіряти інформацію – це корисна навичка не тільки для журналістів та редакторів, а і для всіх тих, хто звик обережно ставитися до заяв політиків або до скандальних заголовків.

Курс із верифікації допоможе вам самостійно розпізнавати фейки та неправдиву інформацію в Інтернеті.

Що ви дізнаєтесь під час курсу, і що зможете використати в своїй діяльності?

• Навчитеся перевіряти першоджерела фотографій та відео;
  • Зможете легко знаходити архівну інформацію про користувачів у соціальних мережах;
  • Навчитесь користуватися пошуком по геолокації та використовувати можливості мап Google;
  • З нашою допомогою навчитеся визначати, чи є конкретний сайт сумнівним чи його змісту можна довіряти;
  • І, нарешті, ми навчимо вас відчувати каверзи в інформації та користуватися інструментами для її перевірки.

Курс розрахований на журналістів та редакторів пострадянського простору. Тим не менше, наші заняття можуть бути цікавими також для медіа-активістів і всіх, для кого соціальні мережі стали «середовищем існування».

В програмі курсу – вісім модулів у вигляді відео-лекцій та конспекту. Кожен модуль також передбачає домашнє завдання. На завершення курсу – підсумковий тест.

Цей онлайн-курс розроблений  ГО “Інтерньюз-Україна” (Україна) та Transitions Online (Чехія).

Реєстрація на курс за посиланням: http://online.vum.org.ua/course/veryfykatsyya-v-ynternete-kurs-dlya-zhurnalystov-2/