“Великодні дзвони” вшосте лунають над Немішаєвим

Шостий рік поспіль Немішаєве святкує Воскресіння Господнє великоднім богослужінням, освяченням пасок та фестивалем “Великодні дзвони”.

Ініціатива організувати виставку дитячих робіт на пасхальну тематику починалася з невеликого намету на подвір’ї храму Різдва Пресвятої Богородиці у Немішаєвому. Його настоятель,  отець Ярослав Чопань, вирішив у такий спосіб зацікавити дітей історією та традиціями великодніх свят в Україні. З того часу до конкурсу творчих робіт додалися великодні ігри та пісні, вікова категорія учасників розширилася, урізноманітнився формат заходу.

Кілька останніх років фестиваль “Великодні дзвони” проходить за підтримки Немішаївської селищної ради та селищного голови Сергія Замідри. Святковий концерт та виставку творчих робіт перенесли до Будинку культури. Цього року фестиваль вперше розширив свою географію за межі Немішаєвого: у творчому конкурсі взяли участь діти та дорослі з навколишніх сіл, а в святковому концерті – колективи та виконавці з селища Клавдієво-Тарасове, Ворзеля, Бучі, Ірпеня та Іванківського району Київської області.

Усього у рамках фестивалю пройшло 16 тематичних майстер-класів, у яких взяли участь понад 150 дітей.  Діти разом з батьками вчилися малювати писанки, робити ляльки-мотанки, тематичні вироби з фетру та паперу, а також у техніці квілінг та декупаж, розмальовувати печиво, розписувати великодні яйця петриківським розписом та робити квіти з фольги.

Цього року 9 квітня сонячна погода сприяла тому, аби провести час разом з родиною. Саме тому Немішаївський Будинок культури заледве вмістив усіх охочих оглянути виставку творчих робіт та послухати святковий концерт.

Великдень, який символізує відродження життя, цього року співпав і з початком справжньої весни. Радіти приходу весни мешканцям та гостям селища допомагав фольк-гурт  “ЯсноКрасно” та музичний гурт “Баламути”, які вчили співати, танцювати і грати обрядові ігри.

Відкриття виставки творчих робіт на пасхальну тематику “Христос Воскрес” супроводжувався концертом учнів та викладачів Немішаївської дитячої школи мистецтв.

Також у святковому концерті взяли участь народний хор “Калинові дзвони”, дитячий фольклорний ансамбль “Калинонька”, мистецький центр “Етюд”, студія танцю “Карамельки” та Energy Dance, студія сучасного танцю “JOY” центру “Життя прекрасне”, вихованці Арт-студії AS та центру дитячого розвитку “Happy Kids”. Сольні номери виконали гості свята, а також виконавці з Немішаєвого Денис Кочержук та Адель Стрембіцька.

Селищний Сергій Замідра подякував засновнику фестивалю отцю Ярославу за те, що “Великодні Дзвони” вже стільки років формують культуру селища. “Вірю, що діти, які виступили на цій сцені, у яких горять очі, справді відродять Україну. І це відродження почнеться з маленького розумного селища. З маленького Немішаєвого”, – сказав Сергій Замідра у вітальному слові учасникам фестивалю.

З-поміж понад 300 учасників творчого конкурсу журі обрало 25 переможців, яких відзначили медалями з логотипом фестивалю “Великодні Дзвони”, грамотами та подарунками. Усі інші учасники конкурсу отримають подяку за участь в конкурсі та відзнаку.

Усі учасники святкового концерту отримали сертифікат учасника фестивалю, кубок з логотипом фестивалю та кошик з солодкими подарунками.

Дякуємо усім учасникам творчого конкурсу, колективам та виконавцям, які виступали, а також глядачам, які підтримували з залу. Те, що фестиваль “Великодні Дзвони” відбувся у Немішаєвому уже вшосте – наша спільна заслуга.

Оргкомітет фестивалю “Великодні Дзвони”

Переглянути фото і відео з заходу можна в групі ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ.

One thought on ““Великодні дзвони” вшосте лунають над Немішаєвим

Comments are closed.