В селищі завершився проєкт ПУЛЬС: децентралізаційний марафон

14 серпня у Немішаєвому, на просторі біля школи мистецтв, відбувся заключний захід по проекту ПУЛЬС – децентралізаційний пікнік “жива бібліотека”.

Нашими “живими книжками”, яким можна було задати питання, були: Удовиченко Володимир Петрович, координатор Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського регіонального відділення Асоціації міст України та Замідра Сергій Володимирович, Немішаївський селищний голова.

У неформальній атмосфері пікніку поговорили про перспективи реформи місцевого самоврядування та її незворотність за нової влади, про зміни на рівні районів, що обговорюються у експертному середовищі та про об’єднання громад у Микулицьку ОТГ.

Так, за словами пана Удовиченка, на нас чекають зміни функцій районного самоврядування, адже, територіальні громади, що об’єдналися отримують усю повноту влади на місцях, у тому числі і більшість повноважень районних держадміністрацій та районних рад.

На сьогодні Мінрегіон напрацював Методичні рекомендації щодо критеріїв формування районів. За пропозицією Мінрегіону, межі районів мають формуватись по межах створених ОТГ, згідно з Перспективним планом, а також мають бути укрупнені відповідно до запланованої мережі госпітальних округів. У Київській області мають бути сформовані чотири райони: Білоцерківський, Броварський, Васильківський та Ірпінський.

У Київській обласній державній адміністрації мають трохи відмінне бачення районного рівня і пропонують створити п’ять районів, додавши Переяслав-Хмельницький район. Зараз у регіонах тривають експертні обговорення та дискусії на яких представники районів можуть висловити свої пропозиції та рішення.

Київська обласна адміністрація підготувала зміни до Перспективного плану формування територіальних громад області і подала його на розгляд обласної ради. У цей Проект змін включена і Микулицька ОТГ, тож чекаємо на відповідне рішення облради. Крім того, тривають суди по визнанню законності громадських слухань Клавдієво-Тарасового з приводу об’єднання у Микулицьку ОТГ. Без рішень суду подальша робота над створенням ОТГ заблокована.

Поки ми зволікаємо зі створенням ОТГ і не можемо скористатися можливостями розвитку, зокрема через отримання інфраструктурної субвенції, у цілому по країні реформа децентралізації триває. У 2020 році вибори до місцевих рад мають пройти вже на новій територіальній основі громад та районів. Тому маємо всього рік, щоб Парламент ухвалив необхідні зміни до Конституції та прийняв децентралізаційні законопроекти, у першу чергу, закон “Про основи адміністративно-територіального устрою”.

Проект ПУЛЬС – це великий проект USAID “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні”, що впроваджується Асоціацією міст України та координує партнер проекту – рада міжнародних досліджень та обмінів IREX.

#USAID, #IREX, #АМУ, #PULSE, #ПУЛЬС

Загалом проєкт ПУЛЬС – децентралізаційний марафон розпочався в квітні 2019 року. В рамках зустрічей з нашими громадами співпрацювали експерти з Асоціації міст України, які розповідали про мету та завдання реформи децентралізації, а також можливості для громадян, які надає ця реформа.

Активну участь в заходах брали і представники органів місцевого самоврядування Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового. Це все для посилення обізнаності та спроможності мешканців у їх нових правах та обов’язках в умовах реформи місцевого самоврядування.

Так, відбулося п’ять заходів в Немішаєвому, Микуличах, Клавдієво-Тарасовому, серед яких був інформаційний ярмарок, Брейн-ринг з децентралізації за участі школярів трьох населених пунктів, зустріч з місцевою владою у Микулицькій бібліотеці, тематична зустріч з презентацією проєкту в Клавдіївській бібліотеці та заключний децентралізаційний пікнік “Жива бібліотека” за участі регіонального консультанта Асоціації міст України, ексмера Славутича Володимира Удовиченка.

Підсумковий захід зібрав на локації сумарно більше 40 відвідувачів різного віку та з різноманітними запитаннями.

Після проєкту у бібліотеках Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового залишаться інформаційні стенди, де кожен зможе освіжити свої знання по реформі децентралізації у будь-який зручний час.

Дякуємо усім, хто долучився до заходів!

Авторка: Олена Хоффманн