В селищі триває двомісячник з благоустрою

Кожного року навесні в селищі проводиться двомісячник з благоустрою. Це комплекс заходів, спрямованих на поліпшення благоустрою селища: озеленення, покращення стану довкілля, очищення водних джерел, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, узбіч доріг в межах населеного пункту тощо. Відповідно до рішення виконкому двомісячник з благоустрою 2019 року в селищі Немішаєве пройде з 28 березня по 28 травня.

До вашої уваги пропонуємо матеріал Оксани Карповець-Лисенко, заступника Немішаївського селищного голови.

Шановні немішаївці, всім нам приємно жити в чистому та затишному селищі. Почалася весна – і всі ми маємо багато клопотів. Раді, що заходи з благоустрою селища відбуваються в цьому році значно активніше та масштабніше, ніж зазвичай. На сьогодні вже впорядковано територію парку ім. Шевченка, дитячий майданчик поряд парку Шевченка (знаний як “Діснейленд”), дитячий майданчик на масиві Інститут, парк Слави (територія навколо будинку культури), площу Прапора, ділянку вздовж траси Київ-Ковель (між топольками), алею до агро-технічного коледжу. Тривають роботи з прибирання ділянок: вздовж залізниці по вулицях Перемоги та Залізнична, від залізничного переїзду до зупинки на Козинці, паркову зону по вулиці Пушкіна. Вивезено рослинні рештки з території лікарні. Організовано вивіз листя та гілля з приватних садиб та прибудинкових територій багатоповерхівок, щоб запобігти спалюванню та потраплянню в повітря шкідливих речовин.

Здійснено ревізію та заміну 145 ламп вуличного освітлення, встановлено нові ліхтарі. Роботи за цим напрямком тривають.

До виконання заходів з благоустрою залучені ЖКП “Немішаєве”, Немішаївський агротехнічний коледж, приватні підприємства зі спецтехнікою.

Плануються заходи з благоустрою території кладовища: видалення сухих, аварійних дерев, ліквідація стихійного звалища, облаштування нової криниці. Стара криниця пересохла після того, як нижнє кільце зніс плавун.

На квітень та травень заплановано висадку дерев на в’їзді в селище, улаштування клумб.

Надважливою є боротьба зі стихійним викиданням побутового та будівельного сміття, прибирання стихійних звалищ та самовільно встановлених на комунальних землях споруд. Також наголошуємо на необхідності припинити скидання домогосподарствами стічних вод (каналізація і та ін.) в річку Топірець. Це забруднює єдину річечку та став нашого селища і робить їх непридатними для відпочинку наших мешканців. Досить самих себе труїти!

Приємно відзначити, що за ініціативи та безпосередньої участі місцевих депутатів Андрієнко Надії та Солодюка Тараса відбулися толоки на їх округах – масиві Біохімзавод та вулицях Миру, Радісна, Попова, Кільцева. Громадські активісти також організовують толоки: вже традиційно Аліні Курамшина (Байлик) та її друзі влаштовують прибирання в районі КНС біля місточка переходу з вулиці Пушкіна на Шкільну. Завдяки їм чистішим та безпечнішим стає ще один куточок селища!

Слід нагадати також, що за прийнятими в селищі Правилами благоустрою громадяни зобов’язані утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території (периметр паркану та тротуар); підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці зобов’язані утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, у тому числі утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об’єкти благоустрою (їх частини); здійснювати благоустрій території житлової та громадської забудови з урахуванням вимог використання цієї території. Докладніше з Правилами можна ознайомитися на сайті Немішаївської селищної ради тут: http://nem-rada.gov.ua/rada/selischna-rada/regulations/pravyla-blahoustroiu-selyshcha-nemishaieve/.

Як сказав один відомий українець: Україна починається з тебе. Тож робімо кожен свою справу сумлінно, з любов’ю та думкою про наше майбутнє й сьогодення.

Оксана Карповець-Лисенко,

заступник Немішаївського селищного голови