В селищі труять котів та собак

Грудень в селищі почався з поганих новин. На вулиці Технікумівська почали труїти собак. За кілька днів собак, які помирали в муках на очах у людей, виявили на масиві Шкільна.

Загальна кількість отруєних собак та котів склала близько двох десятків. До цієї кількості потрапили і домашні тварини, які так само з’їли на вулиці отруєну їжу. Лише одну домашню тварину вдалося врятувати – інші помирали в муках прямо на людських очах.

Характерними рисами отруєння є конвульсії тварини та піна з пащі. Дії при виявленні страждаючої тварини мають бути швидкими:

  • негайно викликати блювоту та промити шлунок. Для цього можна використовувати соляний розчин (столова ложка на стакан води), молоко з сіллю (половина столової ложки на стакан молока) або чистий натрій хлориду з аптеки (це також соляний розчин, продається в аптеках у пляшках).
  • вколоти вітамін В6. Вітамін В6 (або пиридоксин гідрохлорид) можна придбати в аптеці без рецепта. Колоти внутрішньом’язово або внутрішньовенно з розрахунку 1 мл на 1 кг ваги тварини. Найголовніше – щоб засіб потрапив в організм.
  • негайно доставити тварину до ветеринара.

Чим менше часу пройшло з моменту вживання отрути, тим більша ймовірність врятувати тварину. Не потрібно чекати, доки припиниться нудота або закінчаться судоми. Допомога має бути надана дуже оперативно.

Відеоматеріали щодо отруєння тварин на масиві Технікум вже передані в поліцію. Нагадаємо, що відповідно до стаття 299 Кримінального кодексу України, за жорстоке поводження з тваринами, в тому числі і їх отруєння, передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Якщо у вас є домашні тварини, будьте обачними – не випускайте їх в нічний час без нагляду на вулицю, а під час прогулянки не давайте їсти незнайому їжу з землі.

Залишити відповідь