В селищі проходить табір від волонтерів з США

З 08 по 13 липня в селищі проходить захід, який організовують волонтери Корпусу Миру США, під назвою Табір Модель ООН.

В таборі одночасно перебуває 60 учасників, з них п’ятеро немішаївців. Ми запитали у нашого волонтера Джорджа Стантона, який є керівником табору, про те, які корисні знання та цікаві враження отримають діти протягом цих шести днів.

Джордже, про що б хотілося розповісти читачам найперше?

Перш за все я хочу почати з подяки усій Немішаївській громаді за підтримку нашого табору. Це і селищна рада, і коледж, і будинок культури і навіть продавці в магазинах та комендант гуртожитку!

Що ж стосується табору, то в ньому беруть участь 60 школярів з усієї України, які проходять конкурсний відбір шляхом заповнення мотиваційної заявки. Ми обираємо кращих з кращих!

Модель ООН – це літній табір для молоді. Його основною метою є розширення світогляду учасників, освіта з питань глобального співробітництва. Під час проведення табору учасники досліджують та презентують певну країну, після чого дискутують та дебатують з приводу політичних, соціальних та економічних проблем у контексті наявної ситуації у відповідній країні та світі загалом в якості делегатів цієї країни у процесі симуляції засідань Організації Об’єднаних Націй.

Щоденно учасники вони мають так звані сесії загальною тривалістю 2-3 години, де детально обговорюють від імені країни, яку вони представляють, такі питання, як роль технологій в процесі глобалізації, корупція, жінки в політиці, рівні можливості тощо. Крім того, протягом дня вони мають інші різноманітні активності – зустрічі з відомими людьми України, проектний менеджмент та технології впровадження проектів, квести, спортивні ігри, вправи на тімбілдінг, енерджайзери, настільні ігри, дискотеки, караоке, перегляд художніх фільмів, і навіть талант-шоу!

Для нашого селища це цілковито новий формат літнього табору. Як почуваються наші немішаївські учні?

В таборі бере участь п’ятеро наших учнів. Звичайно, як і всі решта, вони дуже нервувались перед початком, дуже поступово входили в тематику. Але це цілком нормально.

Кожен з нас хоч раз в житті почувався некомфортно, будучи далеко від дому, кожен з нас нервувався перед дебатами на теми, в обговоренні яких раніше не мав досвіду, боявся розмовляти іноземною мовою… Але розклад табору побудований так, щоб учасники швидко освоїлись, знайшли нових друзів та покращили свої навички спілкування.

Скільки чоловік налічує твоя команда?

Ми маємо чотирьох так званих директорів табору та ще команду з 18 радників не тільки з України, але й з-поміж волонтерів Корпусу Миру США. Мені дуже пощастило з ними! Кожен є фахівцем своєї справи: хтось має досвід в організації таборів Модель ООН, хтось стратег, хтось чудово ладить з дітьми, хтось затятий оптиміст і енерджайзер, хтось вміє налагоджувати діалог.

Усій нашій команді дуже до вподоби Немішаєве!

Якою є робоча мова табору?

У нас є 10 радників з України та 8 радників з США, що дозволяє забезпечити і чудову практику розмовної англійської мови, і переклад. Ми прагнемо створити комфортне середовище для усіх учасників табору, тому кожне слово перекладається і українською.

Так сталося, що в один і той самий час в селищі проходить три різних заходи: табір Модель ООН, волонтерський табір Будуємо Україну разом (БУР) та навчально-польовий збір наукового товариства «Дослідник» від Київського палацу дітей та юнацтва. Чи маєте ви спільні активності?

Так, 10 липня ми взяли участь у БУР_talks. Проте мали час заслухати тільки двох спікерів – заступника міністра молоді та спорту Олександра Ярему з цікавою бесідою про молодіжне лідерство та Олександра Єрмакова з корисною темою медіаграмотності та перевірки фактів (фактчекінгу). Розклад табору дуже насичений, але ми радо приймемо в гості усіх охочих.

Що на твій погляд є найбільш цінним в Моделі ООН для молоді?

Цей табір – це набагато більше, ніж про Організацію Об’єднаних Націй та її засідання. Це також про спілкування молоді між собою, вміння налагоджувати зв’язки, домовлятися, йти на компроміс та спільно вирішувати проблеми. Зовсім скоро молодь стане дорослою і ці навички їм дуже знадобляться. Вони вмітимуть співпрацювати, матимуть друзів та знайомих не тільки в Україні, а й за кордоном, а це в свою чергу відкриває безліч додаткових можливостей.

Чи хочеш ти ще щось додати про табір?

Я знову хочу подякувати :)

За ту всебічну підтримку, яку я і моя команда відчула і відчуває впродовж підготовки і проведення табору. Якби не Оксана Карповець-Лисенко, Сергій Замідра, Марина Близнюкова, Володимир Альохін та багато-багато інших, цей захід не відбувся б на такому високому рівні. А ще Олександр Петрович, комендант, який з розумінням і терпінням щоденно піклується про нас – майже сотню людей, які галасливі, енергічні та не сидять на місці ні хвилини :)

Чесно кажучи, такої підтримки я ніколи б не відчув в Америці. Там у нас високий рівень довіри до влади, але низький між людьми. Тут же, в Україні, і в Немішаєвому зокрема, люди хоч і не надто довіряють владі, але постійно підтримують одне одного, допомагають у вирішенні проблем.

Ще раз дякую усім за підтримку, Немішаєве!