Перший штраф за порушення карантину. В Немішаєвому перевірили дотримання карантинних мір підприємцями.

У зв’язку з загостренням епідеміологічної ситуації, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2».  Постановою введено обмеження, які обов’язкові до виконання керівниками підприємств, установ, організації незалежно від форм власності.

З метою запобігання поширенню пандемії на території Немішаївської селищної ради, розпорядженням Селищного голови було встановлено превентивні карантинні заходи захисту населення. Для контролю за дотриманням карантинних заходів було залучено фахівців Держпродспоживслужби, Національну поліцію та представників Немішаївської селищної ради.

Під час проведення чергової перевірки торговельних точок було виявлено низку порушень санітарних норм та карантинних обмежень. Продавцям та власникам було вказано на недоліки, більшість яких, було виправлено у присутності перевіряючих. Торговельні точки, де були виявлені грубі порушення та які неможливо було усунути під час перевірки були вимушені тимчасово припинити обслуговування відвідувачів та приводити приміщення у відповідність до карантинних вимог.

За грубе недотримання карантинних вимог, порушення правил щодо санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідеміологічних правил і норм, передбачених зокрема законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», а також  Розпорядження органів місцевого самоврядування, працівником Національної поліції було складено адміністративний протокол за ст. 44-3 КУпАП та направлено до суду. На порушника чекає покарання у вигляді накладення штрафу у сумі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. грн)

Більшість суб’єктів господарювання усвідомлюють  відповідальність за безпеку мешканців та персоналу, суворо притримуються карантинних заходів задля протидії розповсюдження пандемії. Вчасно і ретельно здійснюють дезінфекцію та прибирання приміщення, забезпечують персонал засобами первинного захисту(маски, рукавички тощо), для відвідувачів в наявності дезінфікуючи засоби для рук та рукавички. Слідкують за відстанню між відвідувачами та кількістю осіб в приміщенні. Унеможливлюють в будя-який спосіб контакт покупців з не запакованою продукцією. Все це зменшує ризики зараження як  продавців, так і відвідувачів. Серед магазинів в яких відносно безпечно здійснювати покупки слід відмитити: Магазин свіжої риби (вул. Заводська), Магазин продуктів «Фора»(вул. Заводська), Магазин Мясо (вул. Різдвяна), Магазин продутів «Житниця» (вул. Залізнична), магазин “Ева”(вул. Заводська)