В коледжі пройшла літня профільна школа Київського Палацу дітей та юнацтва

12 липня в Немішаївському агротехнічному коледжі закінчила свою роботу літня наукова STEM-школа для вихованців Київського Палацу дітей та юнацтва та учасників Київського фестивалю стартапів «Class ідея».

Селище Немішаєве було обрано для проведення літньої школи саме через те, що у Плані місцевого економічного розвитку селища формування смарт-містечка є першим пріоритетом. Смарт-містечко починається з розумних людей, а розумні люди починаються з розумної молоді.

У 2017 році селище виграло та успішно реалізувало грант Ради Європи на суму 12 000 євро та стало переможцем в конкурсі на кращу практику місцевого самоврядування в Україні. У селищній раді за напрямком розвитку громади працює волонтер Корпусу миру з США Джордж Стантон. У липні тут щороку відбувається Фестиваль вуличних театрів Osten-Saken off-stage festival, який набув міжнародного статусу та традиційно проводиться на руїнах маєтку Остен-Сакен. Немішаївський молодіжний парламент увійшов до списку кращих практик молодіжної роботи в Україні.

В рамках проведення табору 70 юних киян на території Немішаєвого проводили досліди, робили аналіз води та грунтів, зустрічалися з Немішаївським молодіжним парламентом, який в котре мав нагоду поділитися досвідом впровадження системи геолокації опор освітлення в селищі. 06 липня учасники школи провели до Тегерану на міжнародну олімпіаду двох дівчат – Поплевічеву Іріну та Ісакову Ладу. Останні дні вони проходили додаткову практичну підготовку саме на зборі у Немішаївському аграрному коледжі зі своїм тренером Соляник Оленою Вікторівною. Поплевічева Ірина у минулому році вже привезла бронзову медаль для України. Ми бажаємо дівчатам успішно виступити і цього разу!

Усі 12 днів на стадіоні коледжу відбувалися гонки дронів. Квадрокоптеристи школи входять до юніорської команди України по дронрейсингу. З ними було обговорено питання співпраці та відкриття гуртку дронів в селищі. Немішаєве та Палац дітей та юнацтва знаходиться в процесі планування спільної діяльності, в контексті спільних напрямків розвитку юнацтва: спільні поїздки, реалізація спільних програм, відкриття школи для поширення кращих практик серед молоді.

На урочисте закриття школи прибув керівник Центру інновацій НаУКМА, керівник групи «Електронна демократія» Реанімаційного пакету реформ Сергій Лобойко. Сергій є також координатором проекту Громадський бюджет міста Києва. В рамках зустрічі в Коледжі було обговорено особливості реалізації бюджетів участі Києва та Немішаєвого. Сергій запропонував провесит спільну зустріч-презентацію досвіду реалізації громадського бюджету в столиці та в селищі, після чого розпочати підготовку до подачі проектів на дитячий бюджет участі у Києві.

Більше фото з літньої школи на сторінці Київського Палацу дітей та юнацтва у Фейсбук.