Тринадцяте літо в обіймах моря й пісні

Уявіть собі морську даль, що виграє на заході сонця золотими хвилями. А на її фоні кілька годин поспіль розливається українська пісня, яку поглинає, аби зберегти до наступного року, морська блакить. Барвисті наряди сотень артистів, автентичні інструменти, тисячі глядачів, які стали учасниками цього дійства, додають йому яскравості та особливої урочистості.

Місяць тому, на почату серпня, у цьому творчому вирі опинились й немішаївські «Калинові дзвони».  Портове містечко Чорноморськ, що поблизу Одеси, уже втринадцяте стало перлиною народного співу. Адже 13 років тому тут започатковано фестиваль української пісні «Серпневий заспів» імені місцевого поета і композитора Юрія Штельмаха.

Починалось все так. 13 років тому на одному з фестивалів на Київщині у Переяславі-Хмельницькому немішаївський ансамбль запав у душу організаторці «Серпневого заспіву» Валентині Сергіївні Штельмах. «Калинові дзвони» запросили до участі у новому, ще не відомому тоді фестивалі. Тепер же «Серпневий заспів» – всеукраїнський фестиваль, до участі у якому час від часу долучаються артисти з інших країн. Цьогоріч у фестивалі брали участь майже 40 колективів із 11 регіонів України. Понад сотня українських пісень пролетіла над Чорним морем.

Варто сказати, що «Калинові дзвони» не пропустили жодного з 13 фестивалів, неодноразово стаючи лауреатами конкурсу. І от вже 13-й серпень поспіль авторські пісні керівника колективу, народного діяча мистецтв Миколи Даниловича Куценка поряд з народними творами прикрашають пісенний серпень у Чорноморську.

Цілюще море, смачний куліш на вогні, який вже став візитівкою немішаївців, та нові творчі знайомства надихнули «Калинові дзвони» на подальшу творчість. Попереду к колективу – участь у фестивалі «Дерево роду» на Бородянщині та відвідини того самого свята у Переяславі, з якого для немішаївців починалася 13-річна історія «Серпневого заспіву».

Авторка: Марія Бровінська