Там, де настрій творить пісня

Сотня пісень, понад тисяча учасників з більш ніж 30 колективів з усіх куточків України, різнобарв’я національного вбрання й поліфонія найкращих голосів заполонили серпневий Чорноморськ вже в одинадцяте.
Одинадцятий Всеукраїнський фестиваль української народної пісні “Серпневий заспів-2017” ім. Юрія Штельмаха цьогоріч видався наймасовішим – здається, по всьому місту поселились артисти. Сонячний берег портового містечка на Одещині віншували піснями. А гості курорту мали змогу побачити колону з 34 колективів, яка урочистою ходою крокувала центром міста.
Столиця та Київщина, Чернігівщина, Вінниччина, Черкащина, Тернопільщина, Рівненщина, Житомирщина та Буковина вітала сонячну Одещину музичними дарунками. За умовами конкурсу, цьогоріч обов’язковими до виконання були народна пісня та композиція місцевого чорноморського композитора Юрія Штельмаха, ім’я якого носить фестиваль. Крім того, колективам запропонували виконати пісню в сучасній обробці, а представники кожного регіону презентували національні костюми.

Для багатьох колективів Серпневий заспів став доброю традицією. “Калинові дзвони” традиційно вже 11 років презентують на фестивалі нові пісні, які, надихаючись морем, творить Микола Данилович Куценко. Цьогорічний фестиваль не став виключенням, і окрім (без пафосу та перебільшень) віртуозного акапельного виконання ліричної композиції Юрія Штельмаха “Все тобі віддам” та добре знаної народної пісні “І шумить, і гуде” в обробці Григорія Верьовки, “Калинові Дзвони” подарували глядачам нову пісню на слова Вадима Крищенка та музику Миколи Куценка “Свято”.

Микола Данилович Куценко та Валентина Сергіївна Штельмах

До речі, щойно зійшовши зі сцени, наш Микола Данилович опинився в оточенні колег-керівників українських хорів, які, перебиваючи один одного, просили поділитися контактами та партитурами. А це визнання, чи не так?

З перших фестивалів “Калинові дзвони” привозили нагороди. Немішаївці кілька разів поспіль привозили додому золотих журавликів, є в нашій колекції нагород і бронзовий журавель, а також приз глядацьких симпатій. Проте із набуттям фестивалем популярності змагання між колективами стали неактуальними – конкурс відмінили, адже майстерність колективів такого ґатунку, що довелось би організаторам готувати зо три десятки журавликів-символів фестивалю. Тепер учасники фестивалю повезли в різні куточки пам’ятні горнятка Серпневого заспіву.
Маємо надію, що започатковане дружиною митця Юрія Штельмаха Валентиною Сергіївною пісенне свято ще не один рік об’єднуватими на сцені літньої зали Чорноморського морського порту закоханих у пісню артистів та глядачів.
Автор: Марія Бровінська