Став відомий остаточний склад Немішаївської ОТГ

Немішаївська громада внесена до переліку спроможних територіальних громад в Перспективному плані формування територій громад Київської області”

Остаточний склад громади: селище Немішаєве, село Микуличі, селище Клавдієво-Тарасове та село Пороскотень.

Громада матиме 26 депутатів по 6 або 12 багатомандатним округам. Число округів ще остаточно не затверджено. Проте відомо, що Немішаєве представлятиме 13 депутатів, Микуличі – 4 депатути, Клавдієве та Пороскотень – 9 депутатів.

Чому саме Немішаївська, а не Микулицька? Цей шлях був не менш тривалим та складним, ніж процес створенння громади та відвоювання права на існування під тиском насколишніх міст. Документи до Київської обласної державної адміністрації подавалися на Микулицьку ОТГ. Під час розгляду проєкту Перспективного плану профільним комітетом громаду запропонували назвати Клавдієво-Тарасівською. І вже наприкінці, перед засіданням Кабінету Міністрів, робоча група за клопотанням Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації ОТГ та Асоціації районних та обласних рад висунула остаточну назву як Немішаївська, посилаючись на найбільш розвинену інфраструктуру та транспортне сполучення.

Крім того, 12 червня Кабінет Міністрів також ухвалив рішення про утворення 6 нових районів на території Київської області:

– Білоцерківський;
– Бориспільський;
– Бучанський;
– Обухівський;
– Переяславський;
– Фастівський.

Якщо Верховна Рада затвердить ці райони, Немішаївська ОТГ увійде до Бучанського. Але поки що цей перелік не є фінальним. Остаточне рішення щодо цього має бути винесене у липні. «За планом реформи, до середини липня цього року передбачаємо, що Верховна Рада прийме постанову про утворення в Україні нових районів. У зв’язку з цим вже зараз треба розуміти, як після ліквідації нинішніх і створення нових районів будуть реорганізовуватися місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, як вирішуватимуться між ними питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань», – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Проте точаться і гарячі дискусії щодо нових районних рад. Зокрема, Олександр Солонтай, експерт з політики та місцевого розвитку, зазначає, що, на його думку, реформа принесла багато позитивів, зокрема більше не буде “матрьошок”, не буде окремо міст обласного та районного значення, старих громад і ОТГ тощо. Але негатив перекреслює всі позитиви: над всіма містами уряд встановить РДА та райради. Проте, замість ліквідувати всі РДА та райради, тобто підтягнути ОТГ до рівня міст обласного значення, “централізатори” під видом адміністративно-територіальної реформи хочуть встановити три рівні: громада-район-область.

«Знаєте, що це означає? Що всі міста обласного значення, які ніколи не входили в склад районів взагалі, а також міста, які тільки почали виходити з під впливу району, повертаються назад “під ковпак” РДА/райрад».