Слухання з питань медицини: лікарню не закривають

13 лютого 2019 року в приміщенні Немішаївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини пройшли громадські слухання з медичних питань. На порядок денний було винесено питання модернізації лікарні та медичної реформи. На зустрічі були присутні селищний голова С.В. Замідра, головний лікар Бородянської центральної районної лікарні І.С. Чебишев, головний лікар Бородянського центру первинної медико-санітарної допомоги М.І. Бовсуновський, завідувач Немішаївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини С.А. Боровков, депутати селищної та районної ради.

Питання модернізації лікарні протягом останнього року дуже турбує мешканців. Подейкують, що лікарню закриватимуть, будівлю зноситимуть…

Ні, лікарню не збиралися і не збираються закривати. Первинна медична ланка – амбулаторія – й надалі продовжує працювати в селищі. Селищем розглядаються різні варіанти використання приміщення лікарні для надання медичних послуг населенню.

Які потенційні зміни можна очікувати у лікарні?

Обговорювалась можливість розміщення Інституту невідкладної і відновної хірургії імені В. К. Гусака НАМН України на 2-3 поверсі лікарні, які не використовуються, щоб зберегти та розвинути приміщення. Також обговорювалась можливість подачі заявки на будівництво окремого приміщення для сімейних лікарів на території лікарні (кошти з державного бюджету за спеціальною програмою).

Крім того, на 2019 рік, як і в попередні роки, з селищного бюджету виділено 200 тисяч гривень на закупівлю обладнання і матеріалів для лікарні.

Чому зрізали батареї на 2-3 поверсі лікарні?

Комунальні послуги в опалювальний сезон складають більше 1 млн грн. Районна рада повідомила, що у неї уже не вистачає коштів для оплати комунальних і попросила селищну раду закрити оплату. Проте і в бюджеті селища нема такої кількості грошей, щоб покрити не використовувані площі. Тому було вирішено тимчасово призупинити опалення поверхів, які не використовуються. Всі батареї знаходяться в приміщенні лікарні, надійно закріплені, щоб уникнути крадіжки.

Що сталось з відділеннями терапії та неврології?

Відділення терапії та неврології Бородянської районної лікарні, що раніше орендували приміщення у Немішаївській лікарні, за рішенням головного лікаря Бородянської районної лікарні І.С. Чебишева були повернуті в Бородянку. Таким чином була проведена оптимізація видатків та розміщення усіх відділів лікарні в одному приміщенні, оскільки зазвичай для хворих є життєво необхідним розташування окремих відділів недалеко одного від інших.

Де тепер лікуватись немішаївцям?

Первинна ланка медичної допомоги (терапевти та сімейні лікарі) розташована, як завжди і була, у Немішаївській лікарні. У разі потреби лікар дає направлення у Бородянську районну лікарню до вузьких спеціалістів. Бородянська центральна районна лікарня є багатопрофільним лікувальним закладом, що відноситься до Бородянського госпітального округу, та обслуговує увесь (колишній) Бородянський район, а не тільки Бородянську ОТГ.

Що з новими кадрами для лікарні?

У лікарні проходить інтернатуру одна студентка, яка після успішного проходження потенційно стане ще одним лікарем амбулаторії. Проводиться робота щодо залучення додаткових лікарів.

А поки що підписати декларацію в нашій лікарні можна з наступними лікарями: Боровков Сергій Анатолійович, Білан Валентин Володимирович, Коваленко Олександра Анатоліївна. Детальніше про лікарів та процес підписання за посиланням.

Чому швидка їде з Бородянки?

Оскільки швидка допомога – це юрисдикція вторинного рівня медичної допомоги, яким є Бородянська центральна районна лікарня, саме з цього пункту відбувається виїзд швидкої допомоги до людей.

One thought on “Слухання з питань медицини: лікарню не закривають

Comments are closed.