Щодо вдосконалення обліку природного газу

Доводимо до відома, що на виконання вимог глави 3 розділу X Кодексу газорозподільних систем, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. № 2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015р. за № 1379/27824 (далі – Кодекс ГРМ), передбачено наступне:

  1. З метою удосконалення системи комерційного обліку природного газу, підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах та для забезпечення належної організації добового балансування на ринку природного газу України Оператори ГРМ та їх суміжні суб’єкти ринку природного газу, зокрема споживачі, повинні здійснювати відповідні заходи з організації та облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.
  2. Власники комерційних ВОГ (крім побутових споживачів зі споживанням до 0,01 млн мкуб.) зобов’язані в установленому законодавством порядку~забезпечйти організацію та облаштування на власних комерційних вузлах облік)’ засобів дистанційної передачі даних. При порушені визначених законодавством строків на облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних Оператор ГРМ має право застосувати до власника комерційного обліку заходи з обмеження (припинення) передачі та/або розподілу природного газу на його об’єкт .
  1. Організація та облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних здійснюється у такому порядку:
  • отримання у Оператора ГРМ технічного завдання на проектування організації та облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку;
  • розробка на підставі технічного завдання Оператора ГРМ робочого проекту з організації та облаштування системи дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку та його погодження Оператором ГРМ;
  • закупівля необхідного обладнання, монтаж засобів дистанційної передачі даних, налагодження каналів зв’язку і передачі даних та перевірка достовірності переданих (зчитаних) даних до Оператора ГРМ;
  • прийняття в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку за участі Оператора ГРМ, що має підтверджуватися відповідним актом введення в експлуатацію.
  1. Оператор ГРМ погоджує робочий проект з організації та облаштування системи дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку в обсязі виданого ним технічного завдання впродовж десяти робочих днів з дня його отримання.

Зважаючи на вищевикладене, ПАТ «Київоблгаз», як Оператор ГРМ, звертає увагу на необхідність дотримання вимог Кодексу ГРМ та виконання усіх необхідних заходів у визначені терміни. У разі невиконання споживачами у повному обсязі зазначених робіт, ПАТ «Київоблгаз» буде здійснено заходи, передбачені Кодексом ГРМ.