Селищний голова взяв участь у Європейському конгресі місцевого самоврядування

П’яту весну поспіль польський Краків на кілька днів перетворюється на велике представницьке зібрання цілого континенту: тут відбувається черговий Європейський конгрес місцевого самоврядування.

До складу української делегації ввійшли зокрема і переможці минулорічного Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», який організовує Мінрегіон у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Це популярне змагання управлінських здобутків на регіональному та місцевому рівнях, завдяки якому вивчаються вже реалізовані в життя найуспішніші практики, що поповнюють своєрідний державний банк інновацій, і поширюються серед муніципального загалу. Немішаєве вже другий раз поспіль виборює перше місце в номінації Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах. В 2017 році таким проектом стала Картка Немішаївця, а в 2018 – проект Системний облік мереж зовнішнього освітлення та картування.

Переможці конкурсу, окрім інших відзнак, отримують нагоду взяти участь у черговому Європейському конгресі місцевого самоврядування. Цього року очільники українських територіальних громад ще й скористалися чудовою можливістю спробувати себе в ролі спікерів і безпосередньо представити свої практики, визнані в Україні кращими, широкому загалу європейських муніципалів.

Гідно прозвучала в Кракові популярна європейська тематика «Smart (розумна) революція: нові технології у місцевому самоврядуванні». Учасники форуму – голови невеликих громад уважно слухали головуючого в тематичному блоці «Розумне село: чи готові ми до цього?» – Немішаївського селищного голову Сергія ЗАМІДРУ. Він не лише поділився своїм управлінським досвідом, а й майстерно модерував загальну дискусію за участю лідерів місцевих громад з Польщі, Португалії, Франції. Це з його легкої руки практика невеликої селищної ради, що зуміла поєднати захоплення старшокласників сучасними технологіями та інтереси місцевої громади, після перемоги в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» за 2018 рік вже діє в Україні. А віднині її взяли як приклад ще й європейські колеги.

За матеріалами slg-coe.org.ua

One thought on “Селищний голова взяв участь у Європейському конгресі місцевого самоврядування

Comments are closed.