Розвінчуємо плітки: про пам’ятник та кафе в Парку слави

Ніщо так швидко не розповсюджується перед виборами, як плітки. Нині стурбовані люди запитують, чи правда, що пам’ятник в парку Пам’яті та Слави загиблим воїнам знесуть, а на його місці побудують кафе?

Питання риторичне. Ні, звісно, не правда. Але давайте розбиратися, звідки така інформація пішла, бо хто її розповсюджує – відомо.

У 1943 році під селищем розбомбили ешелон з пораненими бійцями. Є очевидці, які були свідками цієї трагедії, поховання та організації братської могили на тому місці. В 1956 році відбулося перепоховання загиблих, проте за твердженнями очевидців воно відбулося не в повній мірі і велика частина решток цих воїнів далі знаходиться в цій братській могилі.

Ця ситуація була озвучена на виконкомі та на сесії депутатів селищної ради. Лунали різні думки щодо вирішення ситуації з братською могилою та перепоховання воїнів з належною пошаною. Також обговорили нинішню ситуацію з парком, а саме неможливість забезпечення належної уваги і пошани могилі воїнів. Зараз на території парку продовжують розпивати спиртні напої, бігати, кататися на роликах. Тож одною із озвучених пропозицій було перенесення обох могил на територію цвинтаря та облаштування меморіалу належним чином.

Вирішення цього дуже неоднозначного питання є важливим. Проте на даний час по ньому є єдине рішення: дослідити братську могилу, звернувшись до ліцензованих організацій на проведення такого роду робіт. І тільки після того, як буде уявлення про розмір могили та більше детальної інформації, будуть проходити громадські обговорення щодо вирішення цього питання.

Підсумуємо. Парк Пам’яті та Слави загиблим воїнам нікуди не переносять. Кафе не будують. А фундамент, що залитий біля кладовища – це фундамент під встановлення вишки стільникового зв’язку (мобільний зв’язок та технологія 4G в майбутньому).

Відеоінтерв’ю з очевидцями.

На відео: Сабарно Ростислав Валеріанович, Нурмамедов Леонід Романович, Сич Лариса Іванівна (покійна), Верета Петро Іванович (покійний). Відеооператор: Олександр Єрмаков.