Прийом співробітників пенсійного фонду в Немішаївській селищній раді

15 лютого 2017 року у приміщенні Немішаївської селищної ради працівники пенсійного фонду відповідали на запитання мешканців з приводу пенсій.

Не зважаючи на реорганізацію структури Пенсійного фонду та створення центрального управління ПФ в Ірпені, пенсійні справи та основні спеціалісти поки що залишатимуться в Бородянці та в Бучі, та проводять там прийом громадян. В перспективі планується можливість звернення громадян до будь-якого зручного відділення ПФ в межах України.

Згідно перспективи розвитку Пенсійного фонду передбачається переведення усіх робочих процесів на електронну пенсійну систему: електронні пенсійні посвідчення, доступ по електронному ключу до особистого кабінету, перегляду персоніфікації, розміру пенсії та інше. На даний час запущена тестова версія електронної системи на сайті Пенсійного фонду.

Найбільшою проблемою в країні й надалі залишається питання трудового стажу. І справа не тільки в неофіційному працевлаштуванні. Почастішали випадки, коли роботодавець бере у працівника трудову книжку, проте не вносить туди жодних записів про прийом на роботу, не сплачує офіційні внески, а отже накопичення трудового стажу не відбувається. Інша проблема – мінімальний стаж для нарахування пенсії може бути збільшено: з 15 до 20, а то й до 25 років. Це може спричинити ситуацію, коли великій кількості населення пенсія призначена не буде. Той, хто не встиг заробити собі страховий стаж, потрібний для пенсії, в змозі купити його, уклавши разом з Пенсійним фондом спеціальний договір, що стосується добровільної участі в існуючій системі державного загальнообов’язкового пенсійного страхування.

Наразі в країні мінімальний трудовий стаж для нарахування пенсії складає 15 років. Проте мінімальна пенсія у розмірі одного прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, призначається при наявності 30-річного стажу у жінок та 35-річного стажу у чоловіків (під стажем розуміють той період, протягом якого особа або роботодавець сплачував внески до Пенсійного фонду України). При наявності стажу від 15 років, але меншого за необхідний для призначення мінімальної пенсії, розмір пенсії зазвичай складає 949 грн.

Розрахувати приблизний розмір пенсії можна за калькулятором.