Про ситуацію навколо встановлення мережі вишки зв’язку на території біля кладовища

Компанія “Водафон Україна” звернулася до Немішаївської селищної ради на початку 2019 року за дозволом на будівництво вишки пускового комплексу № KIE NEM  SHA  мережі стільникового радіотелефонного зв’язку стандарту GSM/DCS/LTE в районі кладовища. Такі комплекси надають можливість для підвищення якості мобільного зв’язку, а також можливість переходу на 4G-технології.

Побудова комплексу викликала шквал запитань: скликалось двоє громадських обговорень, мешканці приходили до селищної ради та відвідали засідання сесії депутатів селищної ради 25.02.20. На сесії  громадою селища було ініційовано проведення заходу, який має передувати встановленню  пускового комплексу № KIE NEM  SHA  мережі стільникового радіотелефонного зв’язку стандарту GSM/DCS/LTE (в районі міського кладовища), а саме проведення замірів електромагнітного поля у густо залюднених місцях селища Немішаєве по всій його території. Мета перевірки: визначити, чи встановлення додаткової вишки не завдаватиме шкоди людям та навколишньому середовищу.

Зазначимо, що відповідно до наданих документів Оцінка впливу на навколишнє середовище комплексу відповідає вимогам “Санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань”, затверджених змінами МОЗ України від 13.03.2017р. №266, зареєстрованих в Мінюсті України 16.05.2017р. за №625/30493.

Для проведення замірів було обрано ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України».

Чому саме ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України»?

Згідно зі змінами до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.11.2017 р. № 1477, випромінювання рівнів ЕМП проводяться суб’єктами господарювання, акредитованими на право ведення таких видів діяльності.

Задовольняючи вимогу активних жителів Немішаєвого провести неупереджені заміри електромагнітного поля у селищі, селищна рада у короткий термін провела моніторинг ринку даних послуг та звернулась до таких суб’єктів господарювання:

  • Науково-сервісна фірма «Отава» – надає послуги вимірювання ЕМП лише у приміщеннях (керується нормативами, встановленими для приміщень);
  • ТОВ «Судова незалежна експертиза України» проводить заміри, але Протокол за результатами замірів не має офіційного статусу і носить лише консультаційний характер;
  • ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» – організація, акредитована на проведення вимірювань ЕМП. На момент звернення пристрій для вимірювань не був відкалібрований (калібрування потребує 2-3 тижні);
  • ДУ «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» – організація, акредитована на проведення замірів ЕМП. Пристрій відкалібрований згідно встановлених законодавством нормативів. За домовленістю з Немішаївською селищною радою ДУ «Київський МЛЦ МОЗ України» погодився провести заміри.

Заміри проведені 02.02.2020 в присутності активістки Бойко Катерини Дмитрівни, а також представників селищної ради Лисенка Євгена Анатолійовича та Кушніренка Володимира Анатолійовича. Було здійснено заміри в 13 точках по селищу. В 10 з 13 місць показники випромінювання були нижче чутливості приладу, тобто нульові. В решті трьох точках покази нижчі за допустиму норму в три рази. Зазначимо, що на території селища раніше вже було встановлено дві вежі стільникового зв’язку: одна на квартальній котельні по вул. Затишна, друга – на масиві Біохімзавод.

Чекаємо на офіційні результати та протокол вимірювань, які будуть опубліковані на сайті Немішаївської селищної ради.

One thought on “Про ситуацію навколо встановлення мережі вишки зв’язку на території біля кладовища

Comments are closed.