Програма благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки

НЕМІШАЇВСЬКА  СЕЛИЩНА  РАДА

БОРОДЯНСЬКОГО  РАЙОНУ  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 ДВАНАДЦЯТА  СЕСІЯ  СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

Р І Ш Е Н Н Я

Про затвердження Програми благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки.

 

З метою утримання об’єктів благоустрою селища в належному стані, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань благоустрою, комунальної власності, приватизації, містобудування та розвитку інфраструктури, комісії з питань екологічної безпеки, охорони здоров’я та соціального захисту населення, комісії з питань бюджету і фінансів,  відповідно до пп.22 п.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Немішаївська селищна рада В И Р І Ш И Л А:

 1. Затвердити Програму благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки згідно додатку.
 2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань благоустрою, комунальної власності, приватизації, містобудування та розвитку інфраструктури.

                              Селищний голова                        С. Замідра

смт. Немішаєве

№ 12-VII-IX

від 22.12.2016

 

  

Додаток 1

до рішення

Немішаївської селищної ради

№ 12-VII-IX

від 22.12.2016

ПРОГРАМА

«Благоустрій селища Немішаєве на 2017-2020 роки»

Паспорт програми

1 Назва програми Програма благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки
2 Розробник програми Виконком Немішаївської селищної ради
3 Відповідальний виконавець програми Виконком Немішаївської селищної ради
4 Відповідальний виконавець програми Виконком Немішаївської селищної ради
5 Організації-співвиконавці програми ЖКП “Немішаєве”, інспектор по благоустрою, інспектори адміністративної комісії
6 Мета Реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території селища Немішаєве та покращення її естетичного вигляду для створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку мешканців та гостей селища.
7 Термін реалізації програми 2017-2020 роки
8 Загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації програми  946 300,00 грн
9 Очікувані результати виконання Значне покращення санітарного стану та благоустрою селища:  утримання в належному санітарному стані території селища, відновлення та влаштування існуючого твердого покриття доріг та тротуарів, модернізація та належне обслуговування мережі зовнішнього освітлення, вчасний догляд за зеленими насадженнями, утримання в належному стані кладовищ, регулювання
чисельності безпритульних тварин, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності довкілля, тощо.
10 Контроль за виконання (орган, уповноважений здійснювати контроль за виконанням) Комісії з питань благоустрою, комунальної власності, приватизації, містобудування та розвитку інфраструктури

 1. Загальні положення

1.1. Благоустрій – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення та інше, що здійснюються на території селища з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

1.2. Програма благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки розроблена на виконання Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, наказу Мінекономіки України від 04.12.2006 року № 367 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання»,  відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про захист тварин від жорстокого поводження», з урахуванням положень Правил благоустрою населеного пункту Немішаєве, затверджених рішенням 31 сесії У скликання від 21.10.2016 року, рішення 32 сесії УІ скликання від 03.09.2014 року « Про затвердження Схеми санітарної очистки території смт Немішаєве», рішення 31 сесії УІ скликання від 25.06.2014 року « Про затвердження Програми розвитку та збереження лісових та зелених насаджень на території Немішаївської селищної ради на 2014-2017 роки».

1.3. Виконання Програми передбачає:

– запровадження стимулів до економного і раціонального господарювання та використання ресурсів;

– покращення екологічного та санітарного стану селища;

– прозорість прийнятих рішень щодо реформування житло-комунального господарства.

1.4. Однією з стратегічних цілей Програми є створення безпечного та комфортного середовища для проживання, що досягається шляхом забезпечення належного рівня благоустрою.

1.5. Впродовж останніх років у селищі проведена значна робота у сфері благоустрою, що включає поточні видатки на прибирання території, вивіз твердих побутових відходів, розпочато впровадження селективного збору твердих побутових відходів, поточний ремонт, модернізація та обслуговування вуличного освітлення, оплату за використану електроенергію вуличним освітленням, а також роботи по встановленню дорожніх знаків, нанесення горизонтальної розмітки (пішохідних переходів), впорядкуванню прибудинкових територій, майданчиків, озеленення вулиць, ремонту дорожнього покриття та інші роботи.

1.6. Програма благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки направлена на забезпечення життєдіяльності селища в цілому.

 1. Мета програми благоустрою селища Немішаєве

 

2.1. Метою Програми є реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території селища Немішаєве та покращення її естетичного вигляду для створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку мешканців та гостей селища.

2.2. Програмою передбачається проведення роботи у наступних напрямках:

2.2.1. покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану селища (організація прибирання, забезпечення своєчасного і повного видалення твердих і рідких побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, покіс зелених зон, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів, встановлення урн для випадкового сміття тощо);

2.2.2. проведення ремонту доріг та вулиць селища з відновленням дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, огорож, систем зливової каналізації;

2.2.3. окультурення зелених насаджень з одночасною санітарною вирізкою сухих, аварійних дерев та формуванням крон існуючих дерев, утримання клумб, газонів, смуг зелених насаджень;

2.2.4. забезпечення якісного освітлення селища (поточне утримання, впровадження енергозберігаючих технологій в роботі мережі зовнішнього освітлення селища);

2.2.5. удосконалення схеми озеленення та освітлення вулиць селища;

2.2.6. удосконалення організації руху транспорту та пішоходів;

2.2.7. впорядкування існуючого кладовища;

2.2.8. створення відповідних умов відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення (утримання та впорядкування прибудинкових територій, облаштування дитячих, спортивних майданчиків тощо);

2.2.9. залучення до виконання робіт із благоустрою селища осіб з числа безробітних, зареєстрованих у центрі зайнятості на договірній основі, а також осіб засуджених до виконання громадських робіт;

2.2.10. створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів благоустрою (роботи по влаштуванню пандусів на пішохідних зонах та переходах селища);

2.2.11. організація робіт з благоустрою при проведенні державних, релігійних та місцевих свят;

2.2.12. забезпечення вакцинації безпритульних тварин від хвороб та значне зменшення таких тварин на вулицях селища;

2.2.13. проведення профілактичної, роз’яснювальної та виховної роботи серед населення щодо дотримання правил благоустрою, санітарних норм, правил поведінки в громадських місцях, впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, участі громадян у наведенні порядку за місцем проживання.

 1. Строки та етапи виконання програми.

 

3.1. Заходи Програми передбачені до реалізації протягом 2017-2020 років.

 

 1. Ресурсне забезпечення Програми.

 

4.1. Фінансування Програми здійснюватиметься згідно з планом заходів на її проведення, що затверджується рішенням Немішаївської селищної ради, в межах асигнувань, передбачених бюджетом шляхом спрямування коштів відповідним виконавцям.

4.2. В ході реалізації заходів Програми можливі корегування, пов’язані з фактичним надходженням коштів на реалізацію розділів Програми, уточненням обсягів робіт та виходячи з реальних можливостей бюджету.

4.3. Джерелами фінансування заходів програми є місцеві бюджети, гранти, інші законні джерела надходжень.

 

 1. Організація управління та контролю за ходом виконання програми.

 

5.1. Головним координатором є інженер з благоустрою, який здійснює погодження дій між виконавцями Програми та контролює її виконання, визначає порядок взаємного інформування (із зазначенням конкретних строків), строків та форм звітності про хід її виконання, створення допоміжних органів управління (координаційних рад, дирекцій тощо).

5.2. Щорічний звіт про виконання завдань Програми подається на виконком Немішаївської селищної ради для розгляду та затвердження у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду.

5.3. Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на виконання завдань Програми, здійснюється у встановленому законодавством порядку.

 

 1. Шляхи реалізації Програми.

 

6.1. Реалізація Програми відбуватиметься шляхом виконання містобудівних, архітектурно-художніх, організаційних, інженерно-технічних, екологічних та економічних заходів, що забезпечать комплексний благоустрій території селища та сприятливе для життєдіяльності людини середовище, а саме:

– проведення заходів з очищення селища;

– проведення утримання, реконструкції (заміни) зелених насаджень;

– покращення благоустрою кладовища;

– проведення інвентаризації та паспортизації доріг, лісо-паркових зон;

– проведення роз’яснювальної роботи з населенням з питань благоустрою та санітарного стану селища.

6.2. Шляхи реалізації Програми благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки:

6.2.1. вирішення загальних питань благоустрою:

а) проведення паспортизації та інвентаризації об’єктів благоустрою селища;

б) підвищення якості ремонту, утримання об’єктів благоустрою;

в) захист об’єктів благоустрою від неналежної експлуатації, інших незаконних дій, збереження їхніх функцій та якості;

г) придбання господарчого інвентарю;

д) систематичне висвітлювання в засобах масової інформації проблемних питань та шляхів реформування і розвитку сфери благоустрою населених пунктів.

6.2.2. належне утримання вулично-дорожньої мережі та паркування транспортних засобів:

а) утримання вулично-дорожньої мережі;

б) оптимізація дорожнього руху в селищі відповідно до чинного законодавства;

в) влаштування та належна експлуатація штучних споруд на вулицях і дорогах селища;

г) ремонт та заміна мережі відведення дощових стоків;

д) облаштування та належне утримання майданчиків для паркування транспортних засобів відповідно до чинного законодавства;

е) облаштування вулиць табличками з назвами та нумерацією будинків.

6.2.3. покращення якості роботи мережі зовнішнього освітлення:

а) належне утримання, поточний ремонт та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення селища;

б) реконструкція зовнішнього освітлення селища з використанням сучасних енергозберігаючих технологій.

6.2.4. утримання зелених насаджень:

а)  проведення повної інвентаризації зелених насаджень селища;

б) належне утримання, відновлення клумб, газонів, квітників селища;

в) своєчасне кронування дерев, знесення аварійних дерев, сухостоїв.

6.2.5. санітарного очищення:

а) організація прибирання території селища, вивіз твердих побутових та негабаритних відходів, ліквідація стихійних звалищ відходів;

б) налагодження механізму утилізації батарейок та газорозрядних ламп;

в) покіс трави на узбіччях;

г) санітарна очистка кладовища.

6.2.6. регулювання чисельності безпритульних тварин:

а) регулювання чисельності безпритульних тварин – повний цикл процесу стерилізації безпритульних котів та собак (відлов, транспортування, стерилізація, перетримання, зворотна доставка до місця відлову);

б) проведення щеплення і лікування безпритульних тварин у разі необхідності;

в) створення системи пошуку безпритульним тваринам нових домівок та організація служби пошуку тварин, які загубилися;

г) недопущення вилову тварин  шляхом отруєння та відстрілу.

6.2.7. залучення до робіт по благоустрою безробітних, направлених на роботи від Центру зайнятості (громадські роботи).

6.3. Виконання Програми дасть можливість забезпечити:

 • підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарної очистки;
 • зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;
 • створення умов для очищення селища від забруднення побутовими відходами;
 • значне покращення санітарного стану та благоустрою селища;
 • відновлення існуючого твердого покриття доріг та тротуарів, влаштування твердого покриття на селищних дорогах;
 • розвиток та модернізацію мереж зовнішнього освітлення селища;
 • суттєве збільшення площ зелених насаджень, створення паркових зон відпочинку, заміну застарілих лісонасаджень та їх оновлення, більш якісне утримання та обслуговування зеленого господарства селища;
 • покращення загального екологічного стану територій, зменшення негативного впливу на довкілля;
 • створення належних умов для проживання населення, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя, активізації жителів селища у виконанні завдань програми.
 1. Напрямки діяльності.

 

Назва напряму діяльності та пріоритетні завдання Перелік заходів програми Строк виконання заходу Джерела фінансування Вартість, грн. Очікуваний результат
1 Вирішення загальних питань по благоустрою Придбання господарчого інвентарю 2017-2020 селищний бюджет  150 000,00 Створення повноцінної матеріально-технічної бази для здійснення благоустрою
Поточний ремонт каналізаційної мережі  140 000,00
2 Належне утримання вулично-дорожньої мережі Облаштування та належне утримання майданчиків для паркування транспортних засобів 2017-2020 селищний бюджет Впорядкувати вуличне паркування,  створенням вільних від механічного транспорту пішохідних зон, гармонійне використання громадського простору в інтересах усіх мешканців селища.
Встановлення дорожних знаків Забезпечення безпеки дорожнього руху, попередження правопорушень.
Облаштування вулиць табличками з назвами та нумерацією будинків Покращення навігації по селищі
Зимове обслуговування вулиць (розчищення снігових заметів)    20 000,00 Вільний рух транспорту та пішоходів в зимовий рух
Зимове обслуговування вулиць (прибдання соляної суміші)    10 000,00 Вільний та безпечний рух транспорту та пішоходів в зимовий рух
3 Покращення якості роботи мережі зовнішнього освітлення Поточний ремонт зовнішнього вуличного освітлення 2017-2020 селищний бюджет  100 000,00 Оснащення мережі зовнішнього освітлення устаткуванням із використанням технологій енергозбереження, підтримання їх у належному стані, забезпечення економії коштів місцевого бюджету.
Технічне обслуговування мережі зовнішнього освітлення    10 800,00
Оплата електоенергії (зовнішнє вуличне освітлення)  192 000,00
4 Утримання зелених насаджень Кронування дерев, знесення аварійних дерев, сухостоїв 2017-2020 селищний бюджет  100 000,00 Підвищення безпеки пересування вулицями селища, захист ліній електропередач, будівель та споруд.
5 Санітарне очищення селища Ліквідація стихійних сміттєзвалищ 2017-2020 селищний бюджет    60 000,00 Очищення території селища від стихійних звалищ, підтримка території колишніх звалищ в належному санітарному стані.
Покіс трави на узбіччях    60 000,00 Поліпшення екологічного стану та благоустрою території селища
Санітарна очистка кладовища    50 000,00 Підтримання кладовища у належному санітарному стані.
6 Регулювання чисельності безпритульних тварин Стерилізація та вакцинація 2017-2020 селищний бюджет    30 000,00 Щорічне проведення 40 операцій по стерилізації тварин (20 котів, 20 собак) та щеплень від сказу
7. Громадські роботи Оплата праці та нарахування на неї 2017-2020 селищний бюджет    23 500,00
ВСЬОГО:

                                 946 300,00  

 

One thought on “Програма благоустрою селища Немішаєве на 2017-2020 роки

Comments are closed.