Правила безпеки, яких слід дотримуватися з настанням осінньо-зимового опалювального сезону

З настанням прохолодної погоди стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з пічним опаленням, газовими приладами та обігрівачами. Основними причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома самі, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де опалюються печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання, так і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям. Бородянський РВ ТУ ДСІІС України у Київській області вкотре нагадує прості правила безпеки, яких слід дотримуватися з настанням осінньо-зимового опалювального сезону:

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей ПАМ’ЯТАЙТЕ:

• не допускайте використання для обігріву приміщень, несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит
  • в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені таким чином, щоб уникнути перекидання, обмежте доступ до них дітей;
  • відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
  • дотримуєтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
  • не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
  • не допускайте застосування саморобних не каліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
  • тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях.

Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101.

Віктор ДАРАГАН

Начальник Бородянського РВ ГУ ДСНС України у Київській області