Показали експертам, що ми маємо!

Частина 2: Окреслили для себе та експертів, чого прагнемо.

Яким же цікавим, корисним та насиченим виявився початок минулого тижня у Немішаєві!

До нас із візитом завітали експерти Ради Європи Мелані Стівенс та Тетяна Василевська.

Розпочався день з екскурсії по селищу. Спершу гості відвідали школу №1 та школу №2.

На зустрічі зі школярі та вчителі розповіли про успіхи шкільного колективу, про навчання, також коротко згадали і про проблеми учнів. Зазначили, що, так само, як і у Великобританії, є неблагополучні сім’ї та діти, з якими працюють соціальні педагоги. Експерти були вражені, що в ЗОШ №1 є не тільки очне навчання для дітей з особливими потребами, коли вчитель працює з учнем вдома, а й навчання через Skype. Крім того, в навчальному закладі запроваджено інклюзивну форму навчання, з учнями займається соціальний педагог, логопед, психолог. І ЗОШ №2 практикує інклюзивне навчання для дітей з особливими потребами та скоро стане спеціалізованою школою. Цікаво, що в навчальному закладі запроваджено учнівське самоврядування. Зокрема, при школі створений та діє шкільний парламент, який очолює президент, до складу входять старости класів. Таким чином діти долучаються до вирішення нагальних проблем школи та учнівського колективу.

Ще в селищі є гарна практика – мистецький центр «Етюд», який спеціалізується на роботі з дітьми з інклюзією.

Школи активно співпрацюють з будинком культури, з селищною радою та беруть участь у культурно-масових та спортивних заходах селища. В школах та клубах дитячого дозвілля для дітей будь-якого віку працюють факультативи, спортивні секції, творчі студії та драматичний гурток. Експерти порадили та наголосили на важливості відкриття дебатного клубу, щоб діти вчилися аргументовано відстоювати свою думку.

Після шкіл гості завітали в селищну раду та до Немішаївського міського будинку культури, по дорозі розглянувши стару карту селища та ознайомившись з історією його заснування.

Наступна точка – Інститут картоплярства. Представники Інституту розповіли, що займаються виведенням нових сортів картоплі, які стійкі до шкідників, а також презентували найпопулярніші сорти картоплі в Україні. Експерти Ради Європи поцікавилась, які є найбільші ризики вирощування картоплі, на що головний селекціонер Інституту відповів, що це вразливість до фітофторозу (стійкий вид спеціально розроблявся в Інституті для Шотландії), а також витривалість в несприятливих погодних умовах (особливо посухостійкі сорти, враховуючи зміну клімату). Спеціалісти усіх відомих картопляних компаній є вихідцями з нашого Інституту картоплярства. Результатом діяльності Інституту є не лише нові чудові сорти картоплі, а й ґрунтовні наукові праці в цій галузі сільського господарства.

Завершальним етапом екскурсії стало  відвідування агротехнічного коледжу. Пані Мелані та пані Тетяні мешканці селища розповіли, що коледж розпочав свою діяльність ще у 1912 р. з відкриття Мироцької сільськогосподарської школи з реалізації столипінської реформи. Коледж має 9 навчальних корпусів та 819 га сільськогосподарських угідь. Студенти із задоволенням беруть участь у спільних заходах з іншими вищими навчальними закладами: грі КВК (клуб веселих та кмітливих), брейн-ринзі, фестивалі студентської художньої самодіяльності «Студентська весна». Коледж має чудові умови для занять з фізичного виховання. Для цього є спортивний зал, зал для гри у настільний теніс, методичний кабінет фізичного виховання, спортивно-оздоровчий комплекс при спортивному залі, тренажерна кімната. Студенти коледжу є учасниками чемпіонатів світу, Європи, призерами міжнародних змагань, переможцями чемпіонатів України.

Наразі школярі обох шкіл та студенти коледжу працюють над механізмом створення молодіжного парламенту.

Частина 2: Окреслили для себе та експертів, чого прагнемо.

Даний захід проведено за фінансової підтримки Спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи. Викладені в ньому погляди не можуть жодним чином розглядатися як такі, що відображають офіційну позицію Європейського союзу і Ради Європи.

One thought on “Показали експертам, що ми маємо!