Перші результати впровадження електронного квитка

В селищі Немішаєве запроваджено прототип електронного квитка «Соціальна картка Немішаївця», який забезпечив 100% облік та 90% економію коштів на компенсацію перевезення пільгових категорій.

Всі пільговики мають можливість отримати картку, за якою ведеться облік та наступна оплата перевізнику. Маршрутки обладнані відповідними пристроями для зчитування, закупленими за кошти селищної ради. Вартість впровадження склала 10000 грн та окупилася вже за перші 3 тижні.
Максимальна кількість проїздів за період експерименту – 53 особи/день. Витрати за рік при такій динаміці – 27 560 грн. При цьому за розрахунком району: 379 296 грн (при повноцінному застосуванні районної формули 70% – 885 024 грн)
Принциповою умовою компенсації від селищної ради була оплата за конкретного жителя селища, що здійснює проїзд за маршрутом Немішаєве-Бородянка. Розробка та впровадження системи Соціальної картки Немішаївця забезпечила виконання цієї умови. Ідея вже поширюється в об’єднаних територіальних громадах України.

У 2015 році всі компенсації перевезення пільгових категорій, які раніше здійснювались з державного бюджету, переклали на місцеві бюджети. Місцеві бюджети, в тому числі обласний, районний та бюджет органу місцевого самоврядування. Проте в окремих регіонах дані компенсації були повністю покладені на сільські/селищні/міські бюджети. В Бородянському районі на 2017 рік була затверджена програма, за якою район підтримує перевезення пільгових категорій при умові компенсації їх вартості з бюджетів сіл/селищ. Селищу пропонувалося зробити внесок відповідно до програми – 284 000 грн (при ціні проїзду 7,5 грн). Згідно з програмою 70% пільговиків 6-8 раз на місяць їздять в районний центр. Для нас, незважаючи на затверджену програму, зробили знижку – за розрахунок взяли 30%. Вийшло трохи менше 300 000 грн при вартості 7,5 грн (на сьогодні це б становило 379 296 грн). Реальні витрати після впровадження будуть становити 30-35 тис. грн на рік.