ОТГ самостійно розпоряджатимуться землями в межах своєї території

Уряд схвалив розроблений Мінрегіоном законопроект, яким об’єднаним територіальним громадам надається право розпоряджатися землями державної власності в межах своєї території.

Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко пояснив, що цей законопроект передбачає зміни до Земельного кодексу, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі» і надає низку додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ.

З-поміж них:

• право розпоряджатися землями державної власності;
  • право передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб;
  • можливість змінювати цільове призначення ділянок приватної власності, розташованих на території об’єднаних територіальних громад.

Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можна передавати у комунальну власність.

Так, у держави залишаються повноваження з розпорядження стратегічно важливими земельними ділянками:

• природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення під об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;
  • на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна державної власності;
  • які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій (у т. ч. землі лісогосподарського призначення, оборони).

За інформацією Урядового порталу