Руїни замку Остен-Сакен повернулися у власність громади Немішаєвого!

Руїни графського маєтку Остен-Сакен, що знаходяться на масиві Біохімзавод в Немішаєвому довгий час були у власності церкви Московського патріархату.

Історична пам’ятка, разом з липовим 200-літнім парком, за попередніх очільників було безкоштовно передано у власність під обіцянку благоустрою території. На жаль, до нині місцевість залишалася закинутою, а пам’ятка поступово руйнувалася.

В 2016 році тут вперше було проведено Фестиваль театрів поза сценою Osten-Sacken Off-Stage Festival, який уже наступного року переріс в міжнародний формат. Неабияка увага до пам’ятки стала поштовхом до спроб повернути пам’ятку у власність громади, з подальшою її реконструкцією.

Чисельні зусилля увінчались успіхами! Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно руїни будівлі Остен-Сакен повернуто до комунальної власності, тобто її власником є громада Немішаєвого.

Відтепер селище може займатися реконструкцією будівлі, а також клопотати про призначення їй статусу пам’ятки місцевого значення.