Осінь починається з традицій: третій етнографічний фестиваль «Дерево роду»

15 вересня на Бородянщині відбувся третій етнографічний фестиваль «Дерево роду», до святкування якого долучились півтора десятки художніх колективів Бородянського району. Фестиваль вже став визначною датою – жителі в цей день святкують День народження району. Цьогоріч Бородянщині 96 років.

Урочиста хода центральною вулицею міста величезною колоною зі школярів, артистів, спортсменів, представників влади, ветеранів АТО, громадських діячів поєднала жителів району. А веселі пісні, запальні танці, оригінальні конкурси дарували настрій гостям та мешканцям фестивалю.

Серед гостей були й немішаївці. Наш народний аматорський хор «Калинові дзвони» відкривав музичну частину свята. Уже добре знані пісні на музику керівника колективу, заслуженого діяча мистецтв Миколи Куценка стали окрасою фестивальної сцени.

Родзинка заходу – презентація народних обрядів та інсценування прадавніх вечорниць. Таким чином організатори переслідують мету нагадати, наскільки глибоким та значущим для наших предків було дотримання українських традицій.

Під час святкуванням кожен населений пункт Бородянщини представили свою найкращу господиню на першу дівку на селі. Наш картопляний край – Немішаєве – презентували Наталя Поплавська зі своєю колежанкою Пані Картоплиною, а від імені немішаївських дівчат своєю красою затьмарила всіх Алінка Гречанюк.

Крім того, серед усіх охочих в рамках фестивалю визначили володарку найдовшої в районі коси. А дітлахи тим часом долучилися до флешмобу з ліплення кольорових вареників, приготувавши сотні веселкових смаколиків. Словом, сумувати було ніколи.

Останні сонячні миті подарували учасникам та гостям фестивалю безліч позитивних емоцій. Це було не просто цікаво, красиво, весело, а ще й смачно. Немішаївська польова кухня пригощала смачними дерунами зі сметаною, що готувались на мангалі просто неба. Усіх, хто не встиг посмакувати нашими гостинцями, чекаємо на четвертому фестивалі уже наступного року!

Авторка: Марія Бровінська