Окреслили для себе та експертів, чого прагнемо

Частина 1: Показали експертам, що ми маємо!

Після екскурсії по селищу у робочій атмосфері бібліотеки Агротехнічного коледжу розпочалось експертне обговорення проекту «Створення платформи взаємодії влади та різних поколінь громади «Кадри вирішують все» за фінансової підтримки Європейського союзу та Ради Європи. Голова Немішаївської селищної ради Сергій Замідра привітав учасників заходу. Надзвичайно корисною для всіх була розгорнута доповідь Володимира Нечвая, експерта Центру розвитку іновацій Києво-Могилянської академії, про е-демократію. Після розповіді пана Володимира старше покоління зібрання висловило бажання відвідувати курси комп’ютерної грамотності і попросили голову селища їм такі курси організувати, щоб повною мірою користуватись новими технологіями, а також наголосили на необхідності інформування оф-лайн (озвучили пропозицію зробити місцеве телебачення для показу новин, засідань селищної ради, надання інформації щодо запланованих заходів, нагадали про необхідність відродження місцевої газети).

Сергій Замідра поінформував, що в рамках проекту буде закуплено обладнання та розроблено систему обдзвону населення в автоматичному режимі для опитування – збору інформації, щоб колективно вирішувати нагальні питання селища, розвивати систему місцевих референдумів, які дуже ефективні у Швейцарії, та загалом для посилення демократії в Україні.

Людмила Кіндрат презентувала детальну доповідь про проект «Створення платформи взаємодії влади та різних поколінь громади «Кадри вирішують все» за фінансової підтримки Європейського союзу та Ради Європи. Присутні мали змогу дізнатися про мету, завдання, етапи та результати проекту.

Експерт Тетяна Василевська презентувала доповідь «Основи Етичного кодексу», для чого і кому потрібен Кодекс, етапи його розробки та наголосила на важливості прийняття такого Кодексу в Немішаєві.

Поважні жителі селища розповіли про Раду старійшин, про те, яка робота вже зроблена, про функціонування Клубу «Надія», про тематичні сторінки та тематичні виїзди, а також про плани на майбутнє.

Експерт Мелані Стівенс розповіла про громадянську участь, етапи, особливості, моделі, про участь громади у прийнятті рішень та моніторингу їх виконання, співпрацю та секрети її ефективності. Зауважила, на що потрібно звернути увагу в роботі Молодіжного парламенту та Ради старійшин. Пані Мелані наголосила на важливості питань: Хто ми? Що ми робимо? Як ми це робимо?

Молодь, в контексті створення Молодіжного парламенту, розповіла, які має ідеї для покращення життя в селищі, а також, що є важливим, погодилася брати активну участь у втіленні цих ідей.

Мелані Стівенс зауважила на необхідності створити умови, щоб не було штучної дистанції між Молодіжним парламентом та Радою старійшин. Потрібно вибудувати таку систему, щоб голос молоді мав таку ж вагу, як і голос старшого покоління, щоб представники Ради старійшин та Молодіжного парламенту мали свій вплив в органах місцевої влади. Пані Мелані радо відгукнулася допомогти у пошуку інформації про питання, які вирішують Молодіжні парламенти у Великобританії.

Неможливо переоціни позитивні наслідки від реалізації даного проекту. Зміцнення демократії неодмінно змінить на краще життя в Україні. Нехай навіть не так швидко, як нам би того хотілося.

Частина 1: Показали експертам, що ми маємо!

Даний захід проведено за фінансової підтримки Спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи. Викладені в ньому погляди не можуть жодним чином розглядатися як такі, що відображають офіційну позицію Європейського союзу і Ради Європи.

4 thoughts on “Окреслили для себе та експертів, чого прагнемо