Немішаєве отримало грант від Ради Європи!

1-2 березня 2017 року Немішаївський селищний голова Сергій Замідра взяв участь робочій зустрічі «Місцеві ініціативи з етики управління та прозорості» в рамках тематичної програми «Зміцнення інституційних основ місцевого самоврядування» у м. Страсбурзі (Франція).32370419373_f2d7c9096d_k

Ця ініціатива є частиною програмної співпраці (PCF) Європейського Cоюзу та Ради Європи на 2015-2017 роки в країнах Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна і Білорусь). Дана програма реалізується Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи (Конгрес) спільно з Генеральним директоратом з питань демократії Ради Європи.

2 березня 2017 року в Палаці Ради Європи за участі представників ЄС, Ради Європи та Постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби відбулась церемонія підписання фінансової та проектної угоди щодо гранту Немішаївської селищної ради «Створення платформи взаємодії влади та різних поколінь громади селища Немішаєве» у розмірі 12 тис. євро.IMG_0494

Як заявив Андреас Кіфер, Генеральний секретар Конгресу, укладені угоди нададуть мерам, як місцевим керівникам, “можливість запровадити нові підходи і реалізувати конкретні заходи для покращення якості місцевої демократії. Ми, в Конгресі Місцевих та Регіональних Влад раді надати вам платформи політичних і оперативних структур, для початку цього шляху”.

Заступник голови представництва ЄС в Раді Європи Хосе Мендес Бота підкреслив, що угоди ясно показують, що мери “поділяють єдині цінності – прихильність до боротьби з корупцією, посилення прозорості та належного врядування в своїх радах”.

Метою проекту «Створення платформи взаємодії влади та різних поколінь громади селища Немішаєве» є підвищення прозорості і підзвітності влади через розвиток громадянського суспільства, а саме через створення платформи взаємодії влади та різних поколінь громади.

Серед завдань проекту:

створення та розвиток Молодіжної Ради, «Ради Старійшин» та підтримка їх ініціатив,

–  розробка та затвердження Етичного кодексу громади,

розробка та запровадження системи бюджету участі (залучення громади до формування бюджету селища);

формування технічної можливості запровадження системи “місцевих референдумів”.

Головним партнером у розробці та реалізації проекту є Громадська організація «Всеукраїнська ініціатива», на яку покладаються безпосередні обов’язки щодо організаційно-методичного забезпечення виконання заходів по реалізації проекту, підготовка проведення семінарів, тренінгів, консультативних тренінгів, методичне забезпечення конференцій, круглих столів.

33223002955_d6bdfb1aac_k

Довідково. У листопаді 2016 року Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи оголосив конкурс серед місцевих влад Вірменії, Грузії, Молдови та України на «Місцеві ініціативи з етики управління та прозорості». В рамках конкурсу були також організовані інформаційні сесії в кожній з країн, в тісній співпраці з національними асоціаціями місцевих та регіональних органів влади. За підсумками конкурсу, оцінювальна комісія, у складі якої були міжнародні та національні експерти в області етики і місцевого самоврядування, а також представники Конгресу, були відібрані 12 проектних пропозицій. Від України було відібрано 3 учасники: місто Славутич, селище Немішаєве та село Нетечинці (Хмельницька область). Ініціативи, що відображають досвід накопичений в рамках програми, спрямовані на зміцнення прозорості та підзвітності місцевих органів влади в країнах-учасницях, а також на збільшення громадської участі в процесі прийняття рішення на місцевому рівні.

Фотозвіт з заходу:

Офіційна церемонія підписання:

Зустріч «Місцеві ініціативи з етики управління та прозорості»:

Даний захід підготовлений за фінансової підтримки Спільного проекту Європейського союзу та Ради Європи. Викладені в ньому погляди не можуть жодним чином розглядатися як такі, що відображають офіційну позицію Європейського союзу і Ради Європи.

3 thoughts on “Немішаєве отримало грант від Ради Європи!