Немішаєве отримало щеплення від суржику

19 вересня в селищі працювали над чистотою української мови разом з запрошеним спеціалістом Київського обласного молодіжного центру Віталієм Гайсенюком. В цей день відбулося два заходи «Антисуржик. Чиста українська».

В Немішаївському НВК учні та вчителі заповнили увесь зал! Протягом майже двох годин детально розбирали типові мовленнєві помилки та росіянізми (а також відмінності понять «русизм» та «росіянізм»), фразеологізми, розглянули ресурси, які варто використовувати для перевірки себе, свого мовлення.

Окремо поговорили про оновлений правопис, який Кабінет Міністрів України схвалив 22 травня цього року. Приємно відзначити, що це допомогло ще більше звернути увагу школярів на основні зміни. А опитування присутніх показало, що більше 70% присутніх використовую гаджети українською мовою.

В Немішаївській селищній раді майстер-клас мав більш практичний характер – аналізували останню вихідну документацію ради, обговорювали, як уникати канцеляризмів та робити мову листування більш живою. Розмова перетікала з мовленнєвих аспектів до історичних та назад, була живою та невимушеною. Працювали інтенсивно та весело понад дві години. Здавалося, що якби захід був не після закінчення робочого дня, то обговорювали б ще довше!

Як виявилося, ця тема цікавить багатьох мешканців селища. Тому плануємо запросити Віталія до нас знову. Слідкуйте за анонсами.

Авторка: Анна Чередніченко