Немішаєве – місце обміну досвідом: Студениківська ОТГ

20 березня 2018 року в селищі Немішаєве відбулася зустріч з розширеною делегацією Студениківської об’єднаної територіальної громади Київської області на чолі з головою громади Лях Марією Олександрівною.

В процесі зустрічі обговорювали проблеми розвитку новостворених ОТГ та можливі шляхи їх вирішення на основі досвіду впровадження змін в Немішаєвому.  Детально зупинились на шляхах розвитку освіти, культури, молодіжної політики, соціального захисту населення, сфери житлово-комунального господарства. Активно обговорювали взаємовідносини ОТГ з районом та можливості залучення громади через запуск проекту Бюджет участі та проекти реалізовані в селищі у 2017 році.

Важливим досвідом для представників Немішаєвого було обговорення реальних задач, які виникають перед новоствореною ОТГ після об’єднання. Кожна з них може бути вирішена, якщо керівництво громади налаштоване на реальне впровадження змін.

Студениківська ОТГ була створена в кінці 2017 року, налічує 5300 жителів та займає площу 6441 га. Відстань до районного центру 20 км. Центр громади, село Студеники, має понад 300-річну історію. Воно зазначене  на  карті  французького  інженера  Гійома Левассера де Боплана,  складеній  у  другій  чверті ХVІІ століття. Перші  мешканці  з’явилися   у   1616-1620 роках.

Працівники Немішаївської селищної ради були вражені неймовірною активністю у відстоюванні інтересів громади голови Студениківської ОТГ та її команди. Марія Лях, до обрання на посаду голови ОТГ, багато років працювала директором Студениківської школи, була депутатом районної ради. Це дало можливість отримати їй перемогу зі значним відривом від опонентів (64%). Сільська громада з населенням 5300 жителів залучила висококваліфікований персонал, серед яких колишні керівники провідних відділів міста Обухів. Тому що тільки команда, орієнтована на позитивні зміни, може впровадити реформу в дію.

Доповненням зустрічі стало скайп обговорення з представниками інноваційного освітнього проекту TheOwners можливостей наближення послуг в об’єднаних територіальних громадах через можливість швидкого створення невеличких медичних клінік (1-2 лікарі), відділень ЦНАПів чи аптечних кіосків саме в тих місцях, де вони будуть найбільш зручні.

Ділитися досвідом Немішаєвому не в новинку. З моменту запуску електронного квитка до селищної ради щомісяця надходять запити на надання інформації щодо впровадження квитка, енергозаощаджуючих технологій та активізації молоді. 01 березня відбувся візит до Немішаєвого делегації міста Миронівка. 15 березня Немішаївський селищний голова ділився досвідом селища з випускниками Київської школи економіки. 22 березня на запрошення активістів відбудеться виступ в місті Вишневе Київської області, а 23 березня Сергій Замідра спільно з волонтером Корпусу миру в Україні Джорджем Стантоном проведуть лекцію для слухачів Національної академії державного управління при Президентові України.

Немішаєве завжди відкрите до надання інформації про реалізовані проекти. Запрошуємо до обміну досвідом інші міста Київщини та України. Системними якісними змінами на рівні сіл, селищ, містечок ми зможемо змінити нашу країну. Як говорив Богдан Гаврилишин: «Думай глобально, дій  локально».