Немішаєве – містечко розумних людей: Олена Кудря

Олена Кудря, вчитель початкових класів Немішаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, увійшла до друкованої збірки Кращих практик жіночих ініціатив України 2017 року зі своєю авторською збіркою «Гімнастика для мозку. Гармонійний розвиток обох півкуль мозку».

Збірка “Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад” побачила світ наприкінці лютого 2018 року. У ній можна дізнатись про активних жінок: депутатів, підприємців, вчених, громадських активісток, які зробили вагомий внесок у розвиток своїх громад у номінаціях:

-найкраща жіноча ініціатива у категорії «Підприємництво»;
-найкраща жіноча ініціатива у категорії «Врядування»;
-найкраща жіноча ініціатива у категорії «Громадська діяльність»;
-найкраща жіноча ініціатива у категорії «Наукова діяльність»;
– найкраща жіноча ініціатива у категорії «Нова Україна».
Олена Павлівна Кудря здобула вищу освіту у НПУ імені М.П. Драгоманова у 2008 році за спеціальністю «Початкове навчання». Має звання старшого учителя 1-ї кваліфікаційної категорії та працює вчителем початкових класів Немішаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Ініціатива: «Гімнастика для мозку. Гармонійний розвиток обох півкуль мозку»  (сторінка 58)  – система розвитку інтелекту, яку доцільно запровадити у школах. Ця система впливає не тільки на розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я дітей, вона дозволяє активізувати різні відділи кори великих півкуль, що сприяє розвитку здібностей людини і корекції психічного здоров’я.
Мета курсу – розвинути творчі здібності та підвищити ефективність роботи дітей. Адже коли вони навчаються використовувати величезні потенційні можливості правої півкулі мозку, їм стає легше вирішувати складні проблеми, з якими їм доводиться стикатися в повсякденному житті. Впровадження курсу розвитку інтелекту сприяє формуванню в учнів творчих здібностей, уяви, самостійного мислення, розвитку естетичних емоцій і почуттів, зв’язного мовлення, вміння аргументовано, образно висловлювати свої думки, судження.
Це впливає на моральне самовизначення учня, вироблення в нього активної життєвої позиції, духовних цінностей та ідеалів, прагнення до самостійного пошуку, духовного самовдосконалення, формує розвиток зорової, слухової, тактильної пам’яті, довільної уваги, вербального та невербального мислення, відтворювальної та творчої уяви.
Олена Павлівна вважає, що розвиток інтелекту безпосередньо залежить від сформованості півкуль головного мозку, їх взаємодії. Виходячи з цього було створено навчальну програму з кінезіології для 1 класу та навчальний посібник «Слухняні рученята». Мета цього курсу – розвинути творчі здібності  і підвищити ефективність  роботи дітей. Адже коли вони навчаться використовувати величезні потенційні можливості правої півкулі мозку, їм стане легше вирішувати складні проблеми, з якими вони будуть стикатися в повсякденному житті.
У 2016 році вийшли друком посібники для гармонійного розвитку обох півкуль мозку «Гімнастика для мозку. Система розвитку інтелекту для дітей». У 2017 році побачили світ ще два посібники «Гімнастика для мозку».
Застосування даної методики дозволяє поліпшити у вихованців пам’ять, увагу, мову, просторові уявлення, дрібну  моторику, знизити стомлюваність. Систематичне виконання кінезіологічних вправ впливає на всебічний розвиток дитини і сприяє успішному  навчанню.
Програма “Кінезіологія” побудована з урахуванням вікових та психологічних особливостей дітей 5-7-річного віку, рівня їх знань та вмінь, індивідуального підходу, а також  загальнодидактичних принципів: наочності, доступності, свідомості, системності.
Немішаївська громада щиро вітає пані Олену з таким значним досягненням та пишається, що в нашому селищі проживають такі розумні та талановиті особистості!
Дізнатись більше про збірки можна на сайті Олени або на сторінці у Фейсбук.