Молодіжний парламент дізнавався про формування молодіжних рад при ОТГ

2-4 липня у Луцьку в рамках зустрічі «Як молодіжні ради при ОТГ забезпечать залучення та розвиток молоді?», що проходила у форматі відкритого простору, молодь та представники муніципалітетів ОТГ працювали над тим, як створювати дієві молодіжні ради у громадах аби не займатись розвитком молоді без залучення самої молоді. У складі робочої групи були і представники Немішаївського молодіжного парламенту – Артем Зазека та Анна Чередніченко.

З 16-ти тем, що були заявлені учасниками та учасницями, можна виокремити ключові виявлені проблеми, до яких все зводиться:

1. Немає пасивної молоді – є непрофесійність у роботі з молоддю, у людей, які проводять нудні, не цікаві, нічим не корисні заходи або просто не вміють (або не вважають за потрібне) інформувати цільові групи. В підсумку маємо кризу довіри. Молодь просто не вірить, що «ці люди» можуть щось їм запропонувати вартісне.
  2. Освіта в школі не відповідає реальності від слова взагалі. В результаті старшокласники не володіють елементарними навичками для того, щоб мати можливість бути включеними у громадське життя.
  3. Окрім стандартної освіти, молоді люди у громадах не мають доступу до зручних та зрозумілих освітніх інструментів саме в контексті розвитку навичок, які роблять життя продуктивним та успішним а їхню активність – корисною для громади.
  4. Понад 30 навичок були визначені молодими людьми на заході як такі, що вони їх потребують, щоб бути успішними та корисними у громадському житті.
  5. Віддаленість населених пунктів в багатьох ОТГ унеможливлює систематичне залучення молоді (і не тільки молоді) через значні логістичні затрати при використанні традиційних методів та інструментів.

Учасники відкритого простору запропонували рішення (проекти), які вирішують ті чи інші проблеми на шляху до залучення молодих людей, до реалізації молодіжних політик у громадах.

Найактуальнішими темами стали:

1. Як збільшити активність молоді.
  2. Як інформувати населення, зацікавити осіб в громаді щодо діяльності молодіжної ради.
  3. Чим вигідна молодіжна рада для ОТГ?
  4. Як перетворити клую на центр молоді?
  5. Форми і методи співпраці молоді і ОТГ?
  6. Ключові проблеми молоді в ОТГ.
  7. Як перенести МКДО (молодіжні консультативні дорадчі органи) з паперу в реальність?
  8. Як ефективно реалізувати рішення молодіжної ради?
  9. Як має формуватися молодіжна рада, її кількісний склад?
  10. Як заохотити молодь до співпраці з молодіжною радою?
  11. Який сайт зробити, що створювати дієві молодіжні ради?
  12. Можливості, повноваження, обмеження, ризики молодіжної ради?
  13. Як молодь може вплинути на рішення влади ОТГ?
  14. Проблема транспортування молоді у віддалених селах.
  15. Дієві молодіжні ради: ціна питання.
  16. Навички для дієвої молодіжної ради.

Результатом участі у заході стане створення молодіжної ради селища Немішаєве, яка стане консультативно-дорадчим органом при селищній раді та формуватиме молодіжну політику в селищі.