Молодь та старше покоління чекає нове літо, наповнене знаннями

2 квітня ВГО «Поруч» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, Ешборн, Німеччина розпочав роботу над новим проектом «Енергія поколінь – співпраця молоді та людей старшого віку задля децентралізації» в межах Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою». Даний проект триватиме до листопада 2018 року для жителів населених пунктів: Немішаєве, Микуличі, Клавдієво-Тарасове, Бабинці, Козинці.

Ціль проекту полягає в об’єднанні населення з метою сприяння розвитку громади в умовах децентралізації через формування відповідних знань та навичок.

03 квітня менеджер проекту експертка ВГО «Поруч» Віра Усик провела першу зустріч з жителями вищеназваних населених пунктів із метою ознайомлення з проектом, основними етапи та календарем подій. На зустрічі в тому числі був селищний голова Немішаєве Сергій Замідра, який виступає партнером проекту і щиро вірить в інтеграцію між поколіннями та жителями всіх населених пунктів задля ефективної децентралізації й створення успішної громади.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Проект буде реалізовано в 7 етапів:

1. Соціологічне опитування (до 20.04) щодо обізнаності з питань децентралізації та бажання і готовності до об’єднання громад в поселеннях – потенційних учасників ОТГ.
  2. Заняття для представників шкільного самоврядування у Школі лідера (28.04 – 19.05). Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/iasbT4
  3. Для всіх груп населення 8 дводенних тренінгів (05.05 – 24.06) з актуальних питань розвитку громад. Реєстрація відкрита за посиланням: https://goo.gl/b3VU8Q. До участі буде відібрано по 20 осіб на кожен тренінг. Учасники отримають сертифікати участі та можливість взяти участь в конкурсі проектів.
  4. Круглий стіл «Співпраця влади та громади – нові можливості децентралізації» (до 30.06) –  платформа для обміну думками між представниками місцевої влади та громади у форматі громадських слухань.
  5. Конкурс відеороликів «Децентралізація в дії». Конкурс проектів «Активізуйся» (липень-серпень).
  6. Форум інтеграції поколінь «Енергія поколінь» (жовтень) – підсумковий захід проекту, де зберуться найактивніші учасники проекту задля того, щоб поділитися досягнення та невдачами, своїми перспективами та планами.
  7. Повторне соціологічне опитування (до 01.11) щодо обізнаності з питань децентралізації та бажання і готовності до об’єднання громад в поселеннях – потенційних учасників ОТГ.