Міністр закликала всі навчальні заклади України скористатися можливістю зробити літній табір GoCamp

Міністр закликала всі навчальні заклади України скористатися можливістю зробити такий літній табір, отримати можливість провести його з волонтерами з інших країн, навчити своїх вчителів новим компетентнісно-орієнтованим практикам.

“У нас дуже амбітна мета – охопити мовними таборами, в яких викладатимуть носії англійської мови, 100 тисяч дітей. Успішність нашого задуму також залежитиме від кількості іноземних волонтерів, що подадуть свої заявки та приїдуть до нашої країни,” – про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції  7 жовтня 2016 року.

Реєстрація іноземних волонтерів та шкіл для участі у проекті розпочинається 10 жовтня 2016 року на сайті gocamps.com.ua. Кожна школа має виконати творче завдання, яке оцінюватиметься ініціативою GoGlobal, Міністерством освіти і науки України, Британською радою та Посольством США в Україні.

Прийом заявок триватиме до 1 грудня 2016 року. За результатами оцінок формуватиметься рейтинг шкіл, для яких вже з грудня починатиметься відбір волонтерів.

За допомогою спеціально розробленої програми волонтери розвиватимуть у школярів цінності, компетенції та навички, яких вимагає сучасний світ. Ідея проведення належить GoGlobal – ініціативі громадської організації Global Office.

“У нас дуже багато ініціатив в країні відбувається за рахунок грошей грантів. Це реальність, в якій ми живем. Ми вирішили трішки змінити наш фокус і вважаємо, що цей проект має стати національним. Для цього ми починатимемо рухатися у напрямку повної відмови від іноземного фінансування – ми хочемо, щоб всі фінанси для цієї ініціативи надходили з українського бізнесу і закликаємо долучатися до підтримки цієї ініціативи”, – зазначив співзасновник ГО Global Office, народний депутат України Мустафа Найєм.

Також він зазначив, що, як свідчить досвід минулого року, спілкування з іноземцями сильно впливає на сприйняття світу дітьми. Вони отримують можливість розширити рамки свого сприйняття, побачити більше, ніж до цього, особливо це стосується дітей, що проживають у віддалених місцевостях та окупованих територіях.

“80% волонтерів в минулому році завітали в маленькі міста і села України, і лише 20% потрапили у великі міста і села України. У більшості міст це був перший іноземець, що взагалі завітав туди”, – наголосила директор ГО Global Office Оксана Нечипоренко.

GoCamp — це новий формат табору, робочою мовою якого є англійська або німецька. Протягом трьох тижнів табору діти зможуть взяти участь в реалізації захоплюючих проектів та завдань, поспілкуватися англійською з іноземними волонтерами та відпочити. За допомогою спеціально розробленої програми діти будуть перебувати в багатокультурному середовищі, навчатися працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших.