Дитяча громадська організація «Немішаївський клуб юних рятівників «Котигорошко»

kotugoroshko Дитяча громадська організація «Немішаївський клуб юних рятівників «Котигорошко» – заснована батьківською громадою селища Немішаєве, є добровільним, неполітичним, неприбутковим об’єднанням громадян, що діє на засадах рівноправності її членів, самоврядуванням, законності та гласності (свідоцтво про реєстрацію об’єднання громадян № 67 від 2 березня 2009 р.; свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи № 293111). Діє на території Бородянського району. Є постійним членом Федерації дитячих організацій України та працює за її програмами-орієн тирами. Пріоритетною є програма-орієнти р «Котигорошко».

У програмі «Котигорошко» знайшли відображення Конвенція про права дитини, Конвенція ООН про сталий захист людини як напрям дій на ХХІ століття, яка визначає пріоритетною безпеку кожної людини, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад.

Основна мета діяльності організації – це гармонізація громадських потреб та інтересів дитини, створення умов для соціальної творчості дітей через різноманітну діяльність, яка дозволяє дитині усвідомити себе як особистість, самоствердитись, розвинути свої здібності, не тільки отримати необхідні їй знання, а й сформувати готовність використовувати їх у повсякденному житті.

Чому саме дитяча громадська організація взялася вчити підростаюче покоління як вижити в різних екстремальних ситуаціях?

Часто у метушні політичних битв та глобальних реформ забувають про тих, заради кого зрештою здійснюються реформи, – забувають про дітей. Але від того, як їм живеться зараз, як вони розвиваються, чи змогли адаптуватися до нелегких економічних та соціальних умов, залежить майбутнє держави. До того ж, сьогодні в Україні існує тенденція піклуватися в першу чергу про «сірих та убогих» або ж про обдарованих і талановитих дітей. Проте тих, хто у сім років пише симфонії чи у дванадцять стає студентом вузу, небагато. У становищі ж, коли ні батьки, ні держава фактично не спроможні створити умови для гармонійного розвитку, безпечного повноцінного життя особистості, опинилася переважна більшість наших дітей та підлітків.

Входячи до складу учасників програми «Котигорошко» Немішаївський клуб юних рятівників «Котигорошко» керується тим, що кожна дитина – незалежно від соціального походження, віку, стану здоров’я, талантів і здібностей – може опинитися в екстремальній ситуації. Тож нехай професійна орієнтація підлітків та молоді залишається справою дитячого громадського об’єднання, а учасники програми «Котигорошко» якомога ширше розповсюджують серед дітей та підлітків знання, вміння та навички особистої і колективної безпеки.

kotugoroshko1Програма «Котигорошко» базується на «трьох китах»: «хочу», «знаю», «можу» – зацікавити, навчити, дати змогу навчити інших.

«Хочу» – це спонукальні мотиви до дії, коли на суто емоційному рівні створено умови зацікавленості в участі у конкретній програмі.

«Знаю» – це система безпосереднього навчання правилам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху, основам надання долікарської допомоги, рятувальної справи, навичкам поводження в умовах природи та інше. Діти мають змогу провести кілька днів на учбово-тренувальних зборах серед ровесників з різних регіонів України (як кажуть: «На інших подивитись і себе показати»), потрапити у «екстремальні» ситуації, які максимально наближені до реальних.

«Можу» – це та стадія, коли бажання поділитися набутими знаннями з оточуючими – дорослими, однолітками – стає нагальною потребою: я можу сам і я навчу тих, хто поруч.

Таким чином, діти та підлітки не тільки оволодівають знаннями й навичками, а й свідомо чи мимохідь стають помічниками фахівців.

У дітей є можливість займатися в колективі, де кожен бажаючий може отримати знання і навички поводження в різних ситуаціях: як у повсякденному житті, так і в незвичних – екстремальних умовах.

Котигорошки розуміють, що будувати своє майбутнє треба сьогодні, виховуючи себе на кращих традиціях своїх рідних, своєї Батьківщини, а дорослі – наші мами, тата, бабусі, дідусі – нам в цьому допоможуть. Треба просто об’єднатися заради спільної справи, тоді всі проблеми будуть вирішуватися скоріше і легше. Маючи мету, знання, вміння і сили – можна досягти багатьох вершин.

Членами дитячої організації «Котигорошко» є діти з Немішаєве, Микулич, Козинець, Бородянки, Клавдієво, Мироцького Бучі. Членство в організації нефіксоване.

У 2012 році котигорошки взяли в оренду напівпідвальне приміщення по вул Заводська, 47-В,площею 98 кв. м. Власними силами, на зібрані коши від збору макулатури та кошти небайдужих батьків зробили гарний ремонт, виготовили меблі. І вже два роки мають можливість проводити свої заняття і зустрічі у гарному приміщенні. Клуб забезпечив себе необхідним туристичним спорядженням для проведення навчальних зборів, подорожей.

Очолюють організацію дорослі – Белінський Павло Борисович та Шаменко Богдан Олексійович. Почесним Президентом Немішаївської районної дитячої громадської організації є Власюк Володимир Вікторович.

У 2010 році немішаївські вихованці вибороли кубок України на Всеукраїнських змаганнях з рятувальної справи і стали чемпіонами Всеукраїнської гри–випробування «Котигорошко».

Освоюють котигорошки не тільки ази виживання та безпечної поведінка, а також опановують різні види творчості – виготовлення виробів з глини, кераміку, оригамі, квілінгу, столярну справу та інше. Члени організації постійно проводять різноманітні майстер-класи.

Котигорошки багато подорожують, вивчають історію Київщини, України, влітку та взимку оздоровлюються в Карпатах, відвідують друзів котигорошків в інших регіонах нашої країни.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНІ МОМЕНТИ:
Обов’язково повідомте нас про те, що ви збираєтесь прийти або приїхати.ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ:
по електронній пошті nkur@ukr.net
або за телефонами:
Богдан Олексійович 0665999493, 063696326
Павло Борисович 0633677591, 0954242355

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС: https://vk.com/club78343925

МІСЦЕ І ЧАС ЗУСТРІЧІ:
Немішаєве, вул. Заводська, 47 – В (п’ятиповерховий будинок), вхід в цокольне приміщення біля першого під’їзду (будинок знаходиться біля поліклініки).
Ми чекаємо Вас щосуботи о 9:30 та щонеділі о 9:00.