Картка немішаївця – найкращий проект 2017 року в Україні!

30 листопада 2017 року селище Немішаєве на конкурсі Кращих практик місцевого самоврядування отримало перше місце в номінації Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах зі своїм проектом Соціальна картка Немішаївця. З-поміж 29 фіналістів конкурсу Немішаєве є єдиним представником Київської області. Лише в 2014 році Славутич займав друге місце в номінаціях серед міст України. І це перша перемога територіальної громади Київщини!

Конкурс Кращі практики місцевого самоврядування проводиться з 2014 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України спільно з Програмою Ради Європи. У 2017 році в рамках Конкурсу відзначено 29 органів місцевого самоврядування, з них 10 об’єднаних територіальних громад, дві обласні ради, три районні ради, вісім міських, чотири сільські та дві селищні ради за напрямками:

• прозорість та підзвітність місцевого самоврядування;
  • практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах;
  • співробітництво територіальних громад.

Безпосередню участь у розробці та реалізації практики прийняли працівники селищної ради та активісти селища: Сергій Замідра, Олексій Степовий, Васьковська Анна, Альвідас Вайтуліоніс. Висловлюємо щиру подяку команді реалізаторів!

На сьогоднішній день практика селища знайшла зацікавлення в різних областях України: Київській, Житомирській, Запорізькій, Херсонській.

Перемога в конкурсі ще раз довела, що маючи навіть мінімальний фінансовий ресурс, але сильну команду, що прагне позитивних змін в громаді, можна розробити дієві, ефективні механізми, якими Україна зможе ділитися на весь світ.

02 грудня 2017 року Немішаївський селищний голова Сергій Замідра відлітає в Тбілісі, Грузія, де в межах фінальної конференції по реалізації проектів впровадження належного врядування від Ради Європи, буде, в тому числі, ділитися досвідом впровадження соціальної картки з представниками Ради Європи та країн Східного партнерства.

І це лише початок! Ми показали, що ми можемо, що ми маємо бачення, плани, та вже готові до подання наступного проекту на конкурс в наступному році.