Громадські обговорення процесу об’єднання громад у селищі Клавдієво-Тарасове

11 лютого 2017 у приміщенні Клавдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися громадські слухання щодо питання децентралізації та об’єднання громад на виконання Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Як відомо, обговорення формату об’єднання триває ще з 2015 року у кількох варіантах: об’єднання з Бородянською, з Бучею, а також створення окремої територіальної громади. Цього разу мова йшла про створення окремої громади, Громади Рівних, у складі Немішаєва, Микулич, Клавдієва та Бабинець.

В рамках відкритого обговорення було надано слово усім бажаючим, зокрема і голові Клавдієва – Скибі М.Т. та Немішаєва – Замідрі С.В. Було обґрунтовано позицію створення окремої громади, а також вибір її центру – села Микулич.

Детальну інформацію про зміст зустрічі можна отримати у мережі Фейсбук за посиланням.

Нагадаємо, що головна мета даної реформи полягає у забезпеченні громад можливістю та правом самостійно та за рахунок власних ресурсів вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів. Результатом відповідної реформи має бути покращення життя громад.

Як відомо, 05 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про добровільне об’єднання громад», а 08 квітня 2015 року – Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження методики формування територіальних громад». Саме ці два нормативні документи, а також зміни в Бюджетному Кодексі та податковому законодавстві, регламентують процес реалізації реформи.

З того ж часу на території Бородянського району ведуться переговори щодо форматів об’єднання населених пунктів. Першою створеною громадою стала Пісківська об’єднана територіальна громада у складі селища Пісківка, села Мигалки та села Раска. Населені пункти Лубянка та Блиставиця висловили своє бажання приєднатися до Бучанської громади, Козинці та Діброва – до Ірпінської громади. На даний час ці населені пункти очікують схвалення Верховною радою внесення змін до меж районів.