Дізнайтесь більше про децентралізацію в бібліотеках!

Вже не перший рік в країні йде реформа місцевого самоврядування, більше відома як децентралізація, та реформи освіти та медицини. Хоча ця реформа безпосередньо стосується кожного з нас, мало хто з громади чітко розуміє про які зміни йдеться та які наслідки цих змін.

Для того щоб зрозуміти в якому напрямку рухається місцеве самоврядування в Україні, активісти Немішаєвого та Микуличів подали заявку та пройшли відбір на участь у проекті ПУЛЬС. Це великий проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджує Асоціація міст України (АМУ) і координує партнер проекту – рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX.

Чому ми беремо участь у цьому проекті? Тому що ми віримо, що кожна людина, незалежно від віку, статі, матеріального стану чи попереднього досвіду здатна зростати та впливати на свій добробут та добробут громади. Для того, щоб цього досягти слід володіти повною та своєчасною інформацією про події, процеси, тенденції, що мають вплив на громаду, а також мати та вміти використовувати ефективний інструментарій впливу.

У рамках проекту з нами будуть співпрацювати експерти з Асоціації міст України, які допоможуть зрозуміти мету та завдання реформи децентралізації, розкажуть про можливості для громадян, які надає ця реформа. Також активну участь братимуть представники органів місцевого самоврядування Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового, які більше розкажуть про особливості реформи саме у наших громадах.

Як буде втілюватись проект ПУЛЬС? Ми запланували ряд заходів у наших громадах, які спрямовані на посилення обізнаності та спроможності мешканців у їх нових правах та обов’язках в умовах реформи місцевого самоврядування.

20 квітня з 14:30 по 16:30 у Немішаївській бібліотеці (вул. Садова, 5) відбудеться інформаційний ярмарок. На ньому експерт АМУ з юридичних питань розкаже про реформу загалом, про поточний стан змін та про подальші плани. Можна буде ознайомитись з інформаційними матеріалами, задати питання та подискутувати. Це не нудна лекція, буде цікаво, взаємодійно та весело!

19 травня з 12:00 по 13:30 проводитимемо Брейн-ринг по децентралізації серед команд учнів 9-10 класів у Немішаївській бібліотеці. Через 3-4 роки ці діти стануть повнолітніми і безпосередньо впливатимуть на життя в громаді. Самоврядування починається з них.

9 червня з 14:30 по 16:30 відбудеться зустріч з місцевою владою у Микулицькій бібліотеці (вул. Центральна, 2) за участі регіональних експертів АМУ. Голови Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового розкажуть про те, як проходить децентралізація у нас на місцях.

6 липня з 16:00 по 18:00 усі бажаючі зможуть завітати до Клавдієво-Тарасівської бібліотеки (вул. Вербна, 2) на перегляд відеороликів по реформі місцевого самоврядування з їх подальшим обговоренням.

10 серпня з 14:30 по 16:30  у Немішаївському Будинку культури (вул. Б.Хмельницького, 1) відбудеться заключний захід проекту ПУЛЬС – «Жива бібліотека». Представники органів місцевого самоврядування Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового, а також експерти АМУ будуть нашими «живими книгами». У малих групах можна буде поспілкуватись з одним із них, а потім долучитись до наступної групи з іншою «живою книгою», а тоді –пересісти до наступної групи і таким чином, поговорити з кожним.

Протягом заходів у приміщенні Будинку культури Немішаєвого, у сільській та селищних радах та у бібліотеках громад будуть стояти скриньки для запитань по реформі децентралізації. Кожен зможе написати своє запитання експертам АМУ та місцевій владі та отримати відповідь під час заходів проекту.

Для того, щоб спілкування з експертами АМУ та місцевою владою було продуктивним, дуже просимо мешканців, яким цікава реформа місцевого самоврядування, подумати над питаннями, бути активними в обговореннях та керуватися принципами взаємоповаги та відповідальності за свої висловлювання під час зустрічей.

Заходи хоч і відбуватимуться у різних населених пунктах, до участі у кожному з них сердечно запрошуються усі мешканці Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового, які хочуть мати інформацію по децентралізації.

Після проекту у бібліотеках Микуличів, Немішаєвого та Клавдієво-Тарасового залишаться інформаційні стенди, де кожен зможе освіжити свої знання по реформі у будь-який зручний час.

Крім того, сподіваємося, що після проекту ПУЛЬС зросте проінформованість наших громад про місцеве самоврядування та дотичні зміни, мешканці знатимуть більше про можливості для розвитку громад в нових умовах, будуть більш залучені до прийняття місцевих рішень та до співпраці з органами місцевого самоврядування. А також стануть більш конструктивні у своїй критиці чи підтримці реформи.

Олена Хоффман

One thought on “Дізнайтесь більше про децентралізацію в бібліотеках!

Comments are closed.