Уже рік в Немішаєвому працює Громадська ради з питань культури, яка є дорадчим органом при селищній раді. Раду створили, щоби покращити роботу з розвитку культурного життя селища, зокрема йдеться про організацію та проведення різноманітних заходів, їхню відповідність потребам та інтересам громади, а також контроль за використанням бюджету селища.
Уже за перший рік роботи у Громадської ради з питань культури є перші значні досягнення, так само як і визначено моменти, на які варто додатково звернути увагу.
Культурний 2019 рік розпочався з вистави за однойменним твором Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Особливістю вистави стало те, що у ній були задіяні усі працівники селищної ради, зокрема, селищний голова, а також активісти селища та волонтер Корпусу миру Джордж Стантон.
У лютому вшанували пам’ять героїв небесної сотні концертом-реквіємом, який провела Дитяча школа мистецтв.
До дня народження Кобзаря на Facebook-сторінці Ради з питань культури відбулася естафета з читання віршів Тараса Шевченка. Школярі Немішаївських шкіл продемонстрували, що вірші поета захоплюють і декламувати їх можна не лише на уроці.
Найбільшою подією весни в Україні традиційно є Великдень, а у Немішаєвому на це свято ще й припадає тематичний фестиваль «Великодні Дзвони», який вже всьоме пройшов у селищі. Цього року спробували нову локацію – територію Немішаївського НВК (школа №2), розмістили конкурс-виставку творчих робіт під відкритим небом, що збільшило можливість відвідувачам їх оглянути, організували святкову ярмарку. Фестиваль складався з двох частин: концерт інструментальної музики та академічного співу «До Світлого Дня» пройшов напередодні Великодня у Дитячій школі мистецтв, а вже в сам день свята відбувся тематичний концерт за участі танцювальних колективів селища.
1 червня в усьому світі відзначають День захисту прав дитини. Немішаєве провело свято на території школи №1. Дорослі могли переглянути виступи талановитих дітей селища на концерті, а діти могли вибрати розвагу на свій смак: містечко професій, бейблейд-турнір, велогонка, змагання, ігри з аніматором, батути.
Члени Громадської ради з питань культури, які є активістами і працюють на громадських засадах, є відкритими до нових знань. Впродовж року група активісток Ради взяла участь в циклі тренінгів програми «Діалог у дії», яка має на меті сприяти розвитку культури діалогу в місцевих громадах малих містечок України. Адже лише за умови ефективної комунікації можна працювати ефективно командою і досягати поставлених цілей.
У липні Немішаєве традиційно приймало Osten-Sacken Festival 2019: Synergy – фестиваль театру поза сценою на руїнах маєтку графа Остен-Сакена. Цьогоріч фестиваль відбувався під гаслом «твори свою реальність» і мав три мистецьких програми: театральну, музичну та ленд-арт.
Липень видався гарячою порою на заходи для Немішаєвого. Саме в цей час селище приймало волонтерський табір проекту Будуємо Україну Разом (БУР). Волонтери малювали мурал на бетонній стіні вздовж залізниці, допомагали в добудові духовно-просвітницького центру на території Храму Різдва Пресвятої Богородиці та у створенні публічного простору над яром біля школи мистецтв. Громадська рада з питань культури надавала їм необхідну підтримку.
На День Незалежності вперше провели нетрадиційний та новий для селища захід – кольорову хвилю фарб холі в патріотичних кольорах. Усі охочі могли у визначений час розфарбувати себе і площу біля БК у синьо-жовті барви.
Основною подією осені, яку організувала і провела Рада з питань культури став Картопля Fest та святкування 119 річниці з дня заснування селища. Розваги для дітей та польова кухня для дорослих, ярмарка смаколиків та народних майстрів, концерт місцевих талантів та відомих виконавців – гуртів «Шпилясті кобзарі» та «Гонта», картопляна хода і майстер-клас від мера – Немішаєве пережило один з найнасиченіших подіями день року.
У грудні культурна рада вже другий рік поспіль готує свято Миколая. Це захід для дітей, який відбувається на вулиці за участі аніматорів, а його кульмінацією є відкриття новорічної ялинки. Окрім того, до свята відбувається традиційний благодійний збір солодощів для дітей соціальних категорій, а також творчі конкурси.
Перший рік роботи Громадської ради з питань культури засвідчує, що залучення громади до формування культурної програми має сильний об’єднавчий вплив, сприяє розвитку, відображає настрої суспільства і дозволяє у відповідний спосіб знайомити громаду культурою у всіх її проявах.
Маєте ідеї та хочете долучитися до активної роботи культурної ради? Пишіть на сторінку Ради у фейсбук – ми повідомимо дату найближчого засідання ради. Або звертайтеся безпосередньо до селищної ради.
Авторка: Євгенія Ковалевська
Background vector created by freepik