«Бронза» Ілони Ольховик на Всесвітній універсіаді

18-річна Ілона Ольховик, спортсменка з Немішаєва, повернулася з далекого Тайбею, де брала участь у престижних студентських змаганнях, з медаллю за третє місце серед майстрів ушу-саньда.
– Це, безумовно, великий успіх, – каже Олег Чуканов, президент Федерації ушу України. – Треба зважати, що у цьому виді спорту загалом домінують азіатки. З ними дуже важко суперничати, а на домашніх для них форумах – тим паче. Для досвідченої китаянки виступ у Тайбеї був саме таким. Проте наша Ілона достойно протистояла їй.

Ілона Ольховик, вихованка тренера Віталія Лисака, яка вже вигравала в Парижі Кубок Європи, у чвертьфіналі тайбейських ігор дуже впевнено перемогла росіянку Аліну Вінькову. Своїй суперниці наша землячка не дала жадного шансу на успіх. Ілона з перших секунд поєдинку продемонструвала, що вона сильніша в усіх компонентах цього контактного виду ушу. Українка постійно атакувала, наносила у дари ногами, руками, демонструвала високу техніку. Тож ні в кого не виникло бодай найменшого сумніву в тому, хто сильніший.
Разом з Ілоною до півфіналу пройшли представниці Китаю, Тайваню та В’єтнаму. Поєдинок за вихід до фіналу українка провела достойно – лише за очками поступилась 27-річній китаянці Цзян Ксянтин, котра вигравала багато престижних міжнародних змагань, зокрема й світову першість.
– Тому й наголошуємо, що «бронза» Ілони Ольховик у Тайвані – це надзвичайно цінна нагорода. Вона дає підстави на межі сподівання в майбутньому . Тим паче, що Ілоні лише 18 років, – сказав пан Чуканов.

Варто зазначити, що Україна піднялася на 6-те місце в загальнокомандному заліку – 33 нагород: 12 золотих, 10 срібних і 11 бронзових.

За матеріалами газети “Київська правда”