8 березня як привід поговорити про важливе

Свято Міжнародного жіночого дня останніми роками викликає досить великий резонанс у суспільстві. Започаткований як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, сьогодні цей день асоціюється переважно з букетами, цукерками та пательнями в подарунковій упаковці.

Тема прав жінок та гендерної рівності є сьогодні дуже актуальною для України. Опитування за 2017 рік показує надзвичайно сумну статистику: до 35% меншу заробітну платню, понад 1 мільйон жінок, постраждалих від домашнього насильства, і, більше того, 51% жінок (!) не вважають побої за прояв насильства над жінкою.

За останні роки в Україні проведена велика кількість заходів, спрямованих на розповсюдження знань про гендерну рівність та права жінок. Проте в найвіддаленіших куточках нашої країни багато людей не можуть собі навіть уявити, що жінка може працювати на “не жіночій” роботі, не брати повною мірою на себе побут та виховання дітей, не кажучи про те, щоб її чоловік скористався правом декретної відпустки.

Саме тому давайте завжди пам’ятати, що 8 березня – не день пательні чи каструлі. Цей день не має бути тією єдиною датою, коли чоловік дарує жінці квіти.

Нехай 8 березня стане ЩЕ ОДНИМ днем не тільки квітів та подарунків, а й гідності та поваги, а з кожним наступним святом ситуація навколо прав жінок в Україні суттєво покращується!